UŞAKLI ONU MERAK EDİYOR…

UŞAKLI ONU MERAK EDİYOR…
25 Aralık 2014 Perşembe 00:49

UŞAKLI ONU MERAK EDİYOR…

Açık hava reklamlarında yeralan afişleri ve sloganları sonrasında uşak halkının merak ettiği ve tanımak istediği iş adamı Gökhan ÖZOĞUL ilk kez öz ege tv ekranlarına konuştu.Kullanmış olduğu sloganlarda inanmanın getirdiği başarıyı vurgulayan özoğul'un samimi röportajını sizler için hazırladık.

Uşak Öz Ege TV Gündem Programı'nda bugün konuk olarak, Uşaklı işadamı Gökhan Özoğul vardı. Kendisinden kısaca bahseden Uşaklı işadamı, 8 Haziran 1974, Uşak'ın Banaz ilçesinde doğduğunu ve öğrenimini Karadeniz Teknik Üniversitesi, Fen Edebiyat Fakültesi Fizik Bölümü'nde tamamladığını söyledi.“UŞAK EKONOMİSİ İÇİN ACİL ÇÖZÜM BULUNMALI”


Özoğul Şirketler Grubu'nun Yönetim Kurulu Başkanlığı'nı yaptığını ve Uşak Ticaret Odası Meclis  Üyesi olduğunu söyleyen Özoğul, Uşak'ın ekonomisini değerlendirdi. Sanayiye ziyaretlerde bulunduğuna da değinen Özoğul, Uşak'ta deri piyasasının Rusya ve Ukrayna bağlantılı olduğunu, Rusya ve Ukrayna'da yaşanan krizlerden dolayı da Uşak'ın ekonomisinin doğrudan etkilendiğini söyledi. Özoğul:" Bugün Karma Organize Sanayi Bölgesi'ne gittiğinizde terk edilmiş bir şehir havası var. Esnaf arkadaşlarımız kan ağlıyorlar. Özellikle kurban bayramında yaptıkları deri alımları ve yaptıkları yatırımlar şu anda ellerinde. Herhangi talep ve satış yok. Ayakkabıcılar çarşısını ziyaret ettiğimizde sanki pazar günü ve tüm esnafların dükkânları kapalıymışçasına işlerinde kesatlıklar var. Biz her ne kadar ekonomideki değerlerimizi göstersek de Uşak'ın işi çok zor. Pazara gidildiğinde çiftçi vatandaşlarımız, ürünlerinin para etmediğini, emeklerinin karşılığını alamadıklarını ve bir borç batağının içersinde olduklarından bahsediyorlar. Torba yasa boşuna çıkmıyor. Vergi affı, SGK affı için çıkıyor. İnsanların parası olsa bunları öderdi zaten. Biz eğer çiftçimizin ürününü para ettirebilirsek bizim köylümüz para kazanacak. Para kazanan insanın borcu da olmaz ve o zaman ne torba yasalara ihtiyaç kalır ne de başka bir şeye. Uşak'ın ekonomisini değerlendirdiğimizde bir karamsarlık var. "dedi.
 

“İKTİDAR PARTİSİNİN HER YAPTIĞINI
YANLIŞ OLARAK DEĞERLENDİRMEK BÜYÜK HAKSIZLIK OLUR.”


Türkiye'nin borsasına da değinen Özoğul, Türkiye ekonomisinin çabuk etkilendiğinin de altını çizdi ve buna sebep olarak Türkiye ekonomisinin dışarıya endeksli olmasını gösterdi. Ekonomiden sorumlu başbakan yardımcısı Ali Babacan'ın çalışmalarından bahseden Özoğul:" Ali Babacan sadece işini yapan bir bakandır. Bu zamana kadar Ali Babacan'ın hiçbir spekülasyona karıştığına şahit olmadım ama bir şeyi en üstteki insanlardan beklemek bizim hatamız. Her zaman devlet yapsın demek yanlıştır, yerelden genele geçiş olmalıdır. Ben hükümetten çok yerel yöneticileri eleştiriyorum." dedi.
 

HALK SORGULAMALI
“UŞAK İKTİDAR PARTİSİNE VERDİ DEĞERİN KARŞILIĞINI ALAMIYOR.”


AK Parti Hükümeti'ne yüklenen Özoğul, AK Parti'nin 12 yıldır devletin başında olduğunu, 12 yılın her seçiminde Uşak'tan 2 milletvekili gönderildiğini ve Uşak'a devlet tarafından yatırım yapılmadığını sert bir dille eleştirdi. Uşak Devlet Hastanesi'nin mevcut bir binadan yeni yapılan bir binaya taşınmasının modernize etmek olduğunu, yatırım olmadığını iddia etti. Yatırım yapma kavramının hiç olmayan bir hizmeti vatandaşlara sunmak olduğunun altını çizen Özoğul, Uşak'ta 12 yıllık süreçte böyle bir devlet yatırımı yapılmadığını söyledi. Uşak'ın devlet yatırımları konusunu çevre illerdeki devlet yatırımlarıyla kıyaslayan Özoğul, Kütahya ve Denizli'yi örnek gösterdi. Bunun sebebi olarak ise Uşak'ın lobisinin olmamasını gösterdi. Uşak'ta milletvekilleriyle güçlü lobiler kurulursa, devlet yatırımı ve istihdamın sağlanacağını, Uşak'ın çağ atlayacağını söyledi.

Türkiye'nin Güneydoğu hakkındaki açılım politikası hakkında konuşan Özoğul:" Benim Uşak'ta yaşayan Kürt kökenli dostlarım var. Benim bu arkadaşlarımla barışa ihtiyacım yok. Küsmedim ki barışayım. Bizim küskünlüğümüz vatan hainliği yapanadır, ihanet edenedir. Bizim küskünlüğümüz Kürt halkına değildir, bizim küskünlüğümüz Türk-Kürt ayrımını yapmaya mecbur kılan, ismini dahi anmayacağım terör örgütünedir. Bizim, Güneydoğuda ve Doğu Anadolu'da yaşayan hiçbir Kürt kardeşimle, hiçbir bacımla sorunumuz yok. Gelişen Dünya'da etnik kökene dayalı bir milliyetçilik mümkün müdür? Bizler Türkiye Cumhuriyeti'nin milliyetçisiyiz. Biz ayrışmaya karşıyız. Ben bu sorunu suni sorun ve gündemlerle insanların beynini uyuşturma politikası olarak görüyorum. Bu var olan sorunların üzerini örtüp suni sorunlar yaratıp bunların üzerinden prim yapmaktır." dedi.“SUNİ GÜNDEMLERLE HALK’IN KAFASI KARIŞTIRILIYOR.”

Hükümete yüklenen Özoğul, AK Parti Hükümeti'ni, köylüyü aç bırakarak oylarını AP Parti'ye vermeye mecbur bırakmakla suçladı. Türkiye'deki gündemin hızla değişmesine dikkat çeken Özoğul:" Türkiye'de gündem çok hızlı değişiyor. Gündemde IŞİD, KOBANİ varken birden emniyetteki paralel yapı operasyonu oluyor. Şimdi Rusya'daki krizden dolayı Antalya'daki meyve ve sebzecilerimizin milyon dolarlık zararları var fakat bunlar konuşulmuyor. Biz şuan paralel yapıdan bahsediyoruz. Devletin üzerinde hiçbir güç olamaz bunda varız ama Türkiye'nin gerçeklerinin saptırılmasından son derece rahatsızız."dedi.

 

İŞ ADAMI GÖKHAN ÖZOĞUL; “ PARTİMİN BANA NEREDE İHTİYACI OLURSA
ORADA GÖREV ALMAYA HAZIRIM ”


MHP'nin görüşlerini savunduğunu açıklayan Gökhan Özoğul, ülkücü camianın hizmetkârı olduğunu ve herhangi idari kadroda kendisine ihtiyaç duyulacak olursa bu görevi üstleneceğini, milletvekili görevi de kendisine verilecek olursa yapacağını, söyledi. Özoğul:" Aday adayıyım da demiyorum, değilim de demiyorum. Ben şuanda partimin bana nerede ihtiyacı olacak onu gözlemliyorum. Partimin bana nerede ihtiyacı olacak ise ben orada olacağım. Bunun için önümüzde biraz daha zaman olduğunu düşünüyorum" dedi.


“UŞAK ‘IN MENFAATİNE OLAN HER PROJEDE YER ALIRIM”


Uşak Belediyesi'nin çalışmalarını değerlendiren Özoğul, Uşak Belediye Başkanı, Nurullah Cahan'ın çok iyi niyetli, yapıcı bir kişiliğe sahip olduğunu ve Uşak sevdalısı olduğunun altını çizdi. Uşak için yapılacak pozitif tüm hizmetlerin arkasında olduklarını söyleyen Özoğul:"Biz muhalefeti yapılan her işi eleştirmek için yapmıyoruz, yapılan pozitif hizmetlerin arkasındayız. Nurullah Başkan seçim çalışmaları döneminde Uşak'ı çok güzel projelerle andı. Bu projeleri hayata geçirebilmek adına bir takım faaliyetleri var fakat şuanda gözle görülür adım yok. Sadece 'Kent Park Projesi' ile ilgili istimlâk sürecinin devam ettiğini biliyorum. İsmetpaşa Caddesi'nin trafiğe açılmasının şuan proje halinde olduğunu biliyorum ama henüz açılamadığını ve halk oylamasına gidileceğini biliyorum. İnşallah 5 yıllık süreçte Nurullah Başkan zengin proje yelpazesinin hepsini eksiksiz olarak sığdırabilir." dedi.Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.