​UŞAK’IN 11.AHİSİ SEÇİLDİ!

07 Eylül 2018
1528 Haber Okunma   0 Haber Yorum

Her yıl geleneksel olarak kutlanan Ahilik Haftası’nın ön hazırlıkları tamamlandı. Bu senenin ahisi Uşak Fotoğraf Sanatkârlar Odası’ndan İsmail İstek oldu.

 

 Uşak Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Atalay Savaş, yılın ahisi seçilen İsmail İstek’e çiçek ve gelenek haline gelen bir mektup takdim etti. AkabindeUşak Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Atalay Savaş bir konuşma gerçekleştirdi. Başkan Savaş; “Bugün burada bulunmamızın sebebi, ilimizin 11.ahisini  Fotoğraf Sanatkarlar Odası’nın üyelerinden biri olan, ayrıca Uşak’ta çok sevilen, saygı gören bir arkadaşımızı yılın ahisi olarak seçmiş bulunmaktayız. Resmi olarak kendisini tebrik etmeye geldik. Umarım Türkiye genelinde de dereceye girer. Bundan dolayı bütün Uşaklılar adına kendisine bundan sonraki yaşamında da başarılar diliyorum. Ve kendisini kutluyorum.  Esnaf Odaları olarak tespit ettiğimiz fakat ilin komisyonu tarafından seçilen bir ahimizdir. 15-20 ahi arasından komisyonda kendisi seçilmiştir. 17 -23 Eylül arasında etkinliklerimiz olacak. Etkinliklerde kendisini Uşak’a daha iyi tanıtmış olacak. Tüm Uşak halkını etkinliklerde görmek isteriz.“dedi.  

Uşak’ın 11. Ahisi İsmail İstek kimdir?

01.09.1956 doğumludur. İlkokul, ortaokul ve liseyi bitirmiş fakat ekonomik sıkıntılarından ötürü eğitim hayatını burada sonlandırmış. Akabinde Uşaklı eski hattatlardan olan Mustafa Köylü’nün yanında çıraklığa başlamış. 3 yıl sonra tabela ve reklamcılık üzerine kendi iş yerini açmış. Tarihi Bedesten ’de 2 yıl iş yerini çalıştırdıktan sonra, şuanda çalıştığı yere taşınmış. Ve 1977 yılından beri bu mesleği yapmaktadır . Uşak Fotoğraf Sanatkarlar Odası Kurucu üyelerinden biri olup ilk yönetimin de divan üyeliği görevini yapmıştır. Şuanda Fotoğraf Sanatkarlar Esnaf Odasının Başkan Yardımcılığını yapmaktadır. Çeşitli kurum ve kuruluşlar için yaptığı maddi ve manevi çalışmalardan ötürü birçok ödül ve plaket almıştır. Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğinde disiplin kurulunda görev yapmaktadır. Ayrıca Zincirli Camisi Yaptırma ve Yaşatma Derneği Yönetim Kurulu Muhasip Üyeliği yapmaktadır. 43 yıllık meslek hayatında doğruluk, dürüstlük ve iş ahlakını kendisine misyon kabul edip, yardımseverlik ve misafirperverliği vizyonu olarak benimsemiştir. Ahi İsmail İstek; Evli olup ayrıca kendisinin 2 kızı, 2 de torunu vardır. Meslek hayatında çırak, kalfa yetiştirmiş. Bu yetiştirdikleri şimdi usta olmuştur.  

Uşak’ın Ahisi İsmail İstek, şu dörtlüğü mesaj olarak iletmiştir.

İş bu dükkanın usulü hem şükret, hem vefa,
Müşteriler nezdimiz de hiç görmezler hata.
Onları hoşnut, memnun eylemektir karımız,
Bir gelen tekrar buyursun bizlere versin sefa.

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)


AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber