3. SANAYİ SİTESİ MALİ GENEL KURULU YAPILDI.

01 Temmuz 2017
3622 Haber Okunma   0 Haber Yorum

3. SANAYİ SİTESİ MALİ GENEL KURULU YAPILDI.

 

3. SANAYİ SİTESİ MALİ GENEL KURULU YAPILDI.

Uşak belediyesi ile ortaklaşa bir proje dahilinde yapılması planlanan 3. Sanayi sitesi kompleksi için ciddi adımlar atılıyor. Bir eylül sanayi sitesi sosyal tesislerinde gerçekleşen 2016 yılı mali genel kuruluna belediye başkan yardımcısı Ufuk Uğur, ziraat aletleri ve nakil vasıtaları esnaf odası başkanı Nazmi Arıkan, marangozlar esnaf odası başkanı Cavit Sarı ve çok sayıda kooperatif üyesi katıldı. Çoğunluğun sağlandığı genel kurul belediye başkan yardımcısı Ufuk Uğur’un konuşması ile başladı.
BELEDİYE BAŞKAN YARDIMCISI UFUK UĞUR; 
“ZORU AŞTIK ŞİMDİ SIRA KAZMAYI VURMAKTA”


Belediye başkan yardımcısı Ufuk Uğur büyük bir projeyi hayata geçirmek üzere olduklarının altını çizerek; “2 yıl önce planlama ile başladığımız bu projede büyük bir yol kat ettik. Mülkiyetin edinilmesi sürecini kooperatifin ve esnaflarımızın destekleri ile başarmış durumdayız. Biz belediye olarak bu projeye inandık ve sonucu almak için tüm engelleri bir bir aştık ve önümüzdeki günlerde 3. Sanayi sitemize ilk kazmayı vuracağız. Uzun bir süreçten sonra mücadelemizin sonucunda yer sorununu aştık şimdi en uygun bedele ve en iyi koşullarla esnafımızı mal sahibi yapmayı hedeflemekteyiz. 580 bin metre karelik bir alanı sanayi sitemizin kurulumu için tahsis ettik. Uşak belediyesi olarak biz esnafımızın yanında olmaya devam edeceğiz. İlimizin büyük bir sorunu olan sanayi sitesi komplesinin kurulumu için biz uşak belediyesi olarak kooperatifimize elimizden gelen desteği vermekteyiz. Kooperatifimizin kullanımına açılmak üzere uşak belediyesine tahsisi yapılan 580 bin metre karelik alana sanayi sitemizin kurulumu için hiçbir engel kalmamıştır. İşin en zor kısmını atlattık artık sıra inşaat kısmına gelmiştir.” Diyerek esnafa hayırlı olsun dileklerini iletti.


 
Arsa inşaat ve ferdileşme sürecinin devam ettiği 3. Sanayi sitesi kooperatifinin 777 ortağın bulunmakta ve Arsa katılım bedeli olarak 2.500 bin lira ödeyen kooperatif 10.546.821 liralık bir birikim ile sanayi sitesinin temel atımı başlama sürecine girilmektedir. Yönetim ve denetim kurulunun Faaliyet raporlarının okunması ile birlikte oylama yapılarak 2016 yılı mali genel kurulu yapıldı. Üyeler ile istişare bölümünde üyeler merak ettikleri konuları kooperatif başkanı Niyazi Erdoğan’a sordu.

“3. SANAYİ SİTESİ İÇİN YENİ FİYATLAR AÇIKLANDI”

Arsa katılım payını ödemeyen üyelerin üyelikten çıkartılması konusuna kararlılık sergileyen kooperatif yönetimi katılım payını zamanında ödeyen üyelerin hakkını korudu. Mevcut üyelerden arsa katılım paylarını 30 Temmuz 2017 tarihine kadar ödemedikleri taktirde üyelikten çıkartılacak. Katılım payını ödemeyen üyeler ve yeni üyeleri için güncel fiyatları açıklandı.
100 metre kare 8 Bin tl
200 metre kare 16 Bin tl
300 metre kare 24 Bin tl
400 metre kare 32 Bin tl
500 metre kare 40 Bin tlKOOPERATİF BAŞKANI NİYAZİ ERDOĞAN;
“KEYFİ SORUMSUZLUKLAR PROJEMİZİ GECİKTİRİYOR”


Katılım paylarını ödemeyen esnafın sorularına cevap veren kooperatif başkanı Niyazi Erdoğan;” aidatlarını zamanında ödeyen esnafımızın haklarını korumak kooperatif yönetiminin görevidir. Bir yılı aşkın bir süredir sadece kayıt ücreti olan sadece 250 lirayı ödeyen ve sonrasında hiçbir aidat ödemeyen 165 üyemiz bulunmakta. Aidatlarını zamanında yatıran üyelerimizden bize gelen talep doğrultusunda böyle bir yola baş vurmak zorunda kaldık. Genel kurulda üyelerimiz ne karar verirse biz yönetim olarak bu kararı uygulayacağız çözümü hep birlikte bulalım. Aidatı zamanında yatıran üyelerimizin hakkını korumak zorundayız “dedi.

BAŞKAN NİYAZİ ERDOĞAN “YOL ALMAK İÇİN KURALLARA UYMALIYIZ”

Başkan Erdoğan; "3. sanayi sitemizin en kısa sürede tamamlanması için her üyemiz üzerine düşen görevi yapmalıdır.biz birlik olursak ve birbirimize güvenmeyi öğrenirsek bu projeyi en kısa sürede tamamlarız. Hızlı yol almamız için her üyemizin üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmesi gerekmektedir. Keyfiyete dayalı sorumsuzluklardan kaçınmamız gerekmektedir. Projemizde toplam 1071 dükkân bulunmakta şu an için 777 üyemiz vardır. Temmuz ayı sonunda üye sayımız netleşecek ve yaz bitmeden inşaata başlanacaktır."dedi. 

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)


 
 
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber