32. ÇİLEK FESTİVALİ BAŞLADI

11 Mayıs 2018
1025 Haber Okunma   0 Haber Yorum

“MARKA DEĞERİMİZ OLAN ÇİLEĞİN ÜRETİMİ ARTTIRILMALI”

 Sivaslı çilek kültür sanat festivali resmi açılış programı düzenlenen törenle gerçekleşti.
32 yıldır her sene kutlanan Sivaslının festivali son yıllarda daha coşkulu kutlanmaya başlandı.
Sivaslı belediye başkanı Nihat Sazlıgöl ve ekibinin özverili çalışmaları ile hazırlanan festival programına uşak vali yardımcısı Ahmet Yılmaz, Sivaslı Kaymakamı Furkan Atalık, Cumhuriyet Halk Partisi İl başkanı Nadi Sancar, Merkez ilçe başkanı Halil Aslan, Sivaslı İlçe Başkanı Hürriyet Şafak İl ve ilçe yöneticilerinin yanı sıra Sivaslı halkı katıldı.Sivaslı Belediye başkanı Nihat Sazlıgöl’ün Rahatsızlığı nedeni ile Festival Açılış konuşmasını Kültür ve sosyal işlerden sorumlu belediye meclis üyesi Hasan Soydemir yaptı. Soydemir Festival’in adını aldığı çileğin üretiminin son yıllarda oldukça azaldığına vurgu yaparak; “ Bir zamanlar ilçemizin en önemli geçim kaynağı olan çilek’i Rahmetli Mehmet Turgut amcamız Sivaslımıza kazandırmıştır. Yıllarca çilek üretiminden geçimini sağlayan ilçemizde son yıllarda ise çilek bitme aşamasına gelmiştir. 5 bin dekar araziye çilek ekimi yapılırken son yıllarda 300 dekara kadar düşmüştür” diyerek üzücü tabloyu gözler önüne serdi. Soydemir belediye başkanı Nihat Sazlıgöl’ün Çileği yaşatmak ve eski günlerine döndürmek için çalışmalar başlattıklarını belirterek Sivaslı’nın değerlerine sahip çıktıklarının altını çizdi.“MARKA DEĞERİMİZ OLAN ÇİLEĞİN ÜRETİMİ ARTTIRILMALI”

Sivaslı Kaymakamı Furkan Atalık 32. Çilek festivalinde yaptığı konuşmasında; ”Sivaslıya kimlik kazandırmış olan çileğin üretimine önem verilmesi gerektiğine vurgu yaparak marka değeri olan Sivaslı çileğinin üretiminin arttırılması gerektiğine vurgu yaparak altın çilek adımıza yakışanı yapmanın özverisi içerisindeyiz” dedi.BAŞKAN SAZLIGÖL; ”BİZİM TÜM ÜRETİCİMİZİN ÇİLEKLERİ 1. KALİTEDİR”

Sivaslı belediye başkanı Nihat Sazlıgöl yarışmaya katılan tüm üreticileri 1. Seçti. Başkan Sazlıgöl; “Bu güzel çileklerin emekçi kardeşlerimiz ile birleşmesi sonucunda ilçemizde çilek üretimi devam etmektedir. 32 yıldır her sene çilek üreterek ekonomimize katkı sağlayan bu üreticilerimize teşekkür ediyorum ve bu yıl çileklerimiz arasında seçim yapamadık bütün üreticilerimizin çilekleri 1.liğe layıktır” diyen başkan Sazlıgöl tüm üreticileri onurlandırdı. Geleneksel hale gelen ilçedeki en iyi çilek üreticileri yarışmasında bu yıl tüm katılımcılar 1. Seçilerek üreticiye teşvik amaçlı bir jest yapıldı. Çilek yarışmasına katılan Özgür zaman, Sedef Yüksel, Hasan Kara, Celal Çetin, Sebahattin Çaylak,  Ömer Keskin, Hüseyin Akbayır, Ercan Ötekaya, Raşit Şen, Oğuzhan Şen, Şemsettin Çaylak, Selahattin Kökçük ‘ün çilekleri ile katıldıkları yarışmada tüm üreticiler 1. Lik unvanını almış oldu.  
 
 

SİVASLI ÇİLEK FESTİVALİ DÜN BAŞLADI

Sivaslı Çilek Kültür ve Sanat Festival 10-11-12-13 Mayıs tarihlerinde Evrenli Doğal Parkında gerçekleşecek. Festivalde, 10 Mayıs Perşembe günü yerel sanatçıların sahne alacak. 11 Mayıs Cuma günü Aylin Dinçer, 12 Mayıs Cumartesi günü Bülent Serttaş, 13 Mayıs Pazar günü ise Selda Bağcan ile katılım sağlayan vatandaşların şenlik dolu günler geçirmesine olanak sağlayacak olan Sivaslı Belediyesi'nin ayrıntılı programı ise şu şekilde:
10 Mayıs 2018 Perşembe

21.00 - Havai fişek gösterisi ve festival sunumu
21.30 - Yerel sanatçılar konseri
11 Mayıs 2018 Cuma
16.00 Festival resmi açılış töreni
21.00 - Havai fişek gösterisi ve festival sunumu
21.30 - Aylin Dinçer konseri
12 Mayıs 2018 Cumartesi
21.00 - Havai fişek gösterisi ve festival sunumu
21.30 - Bülent Serttaş konseri
13 Mayıs 2018 Pazar
15.00 - Festival alanında basınla buluşma
17.00 - Ata Sporu Cirit gösterisi
21.00 - Havai fişek gösterisi ve festival sunumu
21.30 - Selda Bağcan konseri
 
 

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)


 
 
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber