ADALET ARAYIŞINDALAR...

15 Haziran 2017
3108 Haber Okunma   0 Haber Yorum

“BU ÜLKEDE ADALET HERKESE LAZIM OLACAK”

 

Haber Yorum
 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Milletvekili Enis Berberoğlu'nun tutuklanmasını protesto etmek için 15 Haziran Perşembe günü Ankara’dan İstanbul’a uzanan bir yürüyüş başlatacağını açıklaması üzerine Uşak İl ve İlçe örgütü gecenin geç saatlerinde olağanüstü toplanarak Genel Başkanlarına destek için Ankara’ya gitme kararı aldı.
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun yarın (15 Haziran) Ankara'dan İstanbul'a adalet yürüyüşünü başlatacaklarını açıklamasının ardından CHP Uşak İl Örgütü nöbet için yola çıkıyor.


“HAKSIZLIKLARA DUR DEMEK İÇİN GENEL BAŞKANIMIZIN YANINDAYIZ”

CHP Uşak İl Başkanı Ali Karaoba, “Akşam üzeri Çağlayan Adliyesinde Milletvekilimiz Enis Berberoğlu için verilen karara tepkimizi göstermek için il ve ilçe örgütümüz ile birlikte bu gece Ankara gidiyoruz. Haksızlıklara dur demek için çıktığımız bu yolda Genel başkanımızın yanında olarak Yarın (15 Haziran) Güven Park’tan İstanbul’a Adalet Yürüyüşünü başlatacağız. Ülkemizin geldiği bu durumda bizim istediğimiz tek şey ADALET. Bu ülkede adalet kalmadı, adaleti yok ettiler. Güçlü olanlar her türlü barajı aşıyor. İki tane damat adresleri net olduğu için serbest bırakılarak dışarıda gezerken binlerce vatandaşın oyunu alarak bu ülkenin Milletvekili olan bir kişiyi bu duruma düşürmeleri ne kadar adil halkımızın vicdanına bırakıyorum. Buradan halkımıza sesleniyorum Garibanların hakkını kim soracak? Gazeteci olarak araştırıp gerçekleri gün yüzüne çıkartan Berberoğlu’nu terör örgütüne yardım ve yataklık suçlaması ile 25 yılla yargıladılar. Ülkemizin sayılı gazetecilerinden birisi olan Enis Berberoğlu’nun uğradığı haksızlığa sessiz kalmamız mümkün değildir.

“ASIL SUÇLULAR YARGILANMIYOR”

Başkan Karaoba; Adaleti mumla aradığımız günlerdeyiz. Asıl suçluların yargılanmadığı masum insanların yargılanıp hapsedildiği bir süreci yaşıyoruz. Yasadışı yollardan dışarıya silah götürüyorsa birileri o kişilerin yargılanması lazım. Ama gün gelecek onlar yargılanacaktır. Sayın Enis Berberoğlu hiçbir veri, delil olmaksızın 25 yıla mahkum ediliyor. Hangi hukukla hangi anlayışla? Bunu asla ve asla kabul etmiyoruz. Bu kararı verenler bu kararın altında kalacaklardır.”

“BU ÜLKEDE ADALET HERKESE LAZIM OLACAK”

Başkan Karaoba; Geçmişten bu yana savunduğumuz kürsü dokunulmazlığını bugünde net bir şekilde savunmaktayız. Genel Başkanımızın Başlatmış olduğu bu haklı eyleme Uşak il ve ilçe örgütleri olarak sonuna kadar destek vereceğiz. Ülkemizde adaletin yok olmasına dur demek için, Haklı olduğumuz için, Kazanacağımıza inandığımız için sonuna kadar mücadele vereceğiz. Birilerinin bu gidişata dur demesi lazım adalet için bizler mücadelemizi vereceğiz. Diyerek sözlerini tamamladı.

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)


 
 
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber