AMATÖR SPORLAR UŞAK'TA ŞAHA KALKIYOR!

31 Temmuz 2018
3193 Haber Okunma   1 Haber Yorum

USKF tarafından gerçekleştirilen ve kentte sportif bir dönüşümü öngören proje Uşak Belediyesi’nden tam destek gördü. Başkan Nurullah Cahan, projeye yönelik destek talebini kabul ederek gençler için yapılan projenin paydaşı oldu.


 
Uşak Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu(ASKF) tarafından hayata geçirilen Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Altyapı Geliştirme Projesi ile gençler kötü alışkanlıklardan uzaklaştırılırken kentteki lisanslı genç sporcu sayısının arttırılması hedefleniyor. Kısa ve uzun vadeli planlarla hayata geçirilen dev proje ile hedef 2025 sezonuna kadar kentte sayısı 120 olan lisanslı genç sporcu sayısını 5 bine yükseltmek. 
 
Proje, sanal oyunlara hapsolmuş ve obezite, asosyallik gibi çeşitli tehditlerle karşı karşıya kalan gençleri bu risklerden uzaklaştırmak için futbola başlama yaşını 13‘den 8’e düşürmeyi öngörüyor. 
 
Uşak Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Osman Kocabıyık ve beraberindeki heyet spor dostu Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan’ı makamında ziyaret ederek projeye ilişkin desteklerini istedi. Projeye destek vereceklerini ifade eden Başkan Cahan ise bu tarz çalışmaların kent açısından önemine vurgu yaptı. 

 
CAHAN’DAN SPORDA SÜREKLİLİK VURGUSU 
 
UTAŞ Uşakspor’un futbola kazandırdığı canlılığa işaret eden Başkan Cahan, “İstiyoruz ki kentimiz kültür ve sanatta, sosyal projelerde, kentin fiziki dönüşümünde olduğu gibi sporda da sağlam temeller üzerinde yükselsin. İki sezon üst üste şampiyon olarak spor meşalesini Uşak’ta alevlendirdik. Gençlerimize yönelik önemli spor projeleri ve turnuvaları gerçekleştirdik. Şehrimizi sporun başkenti yapmak gayesiyle sporda da dönüşüm adına çalışıyoruz. Hem geleneksel hem de yaygın spor branşlarında Uşak Belediyesi olarak daima varız. Şehrimizde profesyonel ve amatör sporlar şaha kalkıyor. Projemizde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi. 
 
Profesyonelliğin en önemli basamağının süreklilik olduğunu kaydeden Cahanbu proje ile hem gençleri sporla buluşturacaklarını hem de UTAŞ Uşakspor’a yerli futbolcular yetiştirileceğini belirtti. Belediye olarak spora yatırım yapmaya devam ettiklerini kaydeden Cahan, park ve bahçelerdeki spor aletlerinden bisiklet ve yürüyüş parkurlarına kadar her alanda sporun halkın ayağına götürüldüğünü kaydetti. 
 

LİSANSLI GENÇ SPORCU SAYISI ARTACAK 
 
2016 yılı nüfus verilerine göre Uşak’ta 24 bin 10-14 yaş gurubu çocuk bulunduğunu ve 12 binini erkeklerin oluşturduğunu belirten Uşak Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Osman Kocabıyık ise kurumlar arası işbirliği ile sporda değişimin Uşak imzası taşıyacağını söyledi. Kocabıyık, “Mevcutta toplam 4 takımda 120 lisanslı genç sporcumuz var. Ancak bu rakam nüfus verilerine göre oldukça düşük. Ve bizler gençlerimizi sporla daha iç içe bir yapıya kavuşturmak istiyoruz. Kısa vadede takım sayısını 10’a yükselterek her takıma ait alt branşlarda yaklaşık 100’er topçu yetiştirmeyi planlıyoruz. Bu kapsamda desteklerini istediğimiz Belediye Başkanımız Sayın Nurullah Cahan’a sağladıkları birliktelik ve dayanışma nedeniyle çok teşekkür ediyoruz. İnşAllah belediyemizin de destekleriyle UTAŞ Uşakspor’da olduğu gibi amatör kulüplerimizde ve gençlerimizde de gelişim artarak sürecek.” açıklamalarında bulundu. 

Yorumlar(1)
  Boş işlee:
[31.07.2018 - 21:19]  
Boş muhabbetler. 2025 yılına kadar 5000 genç lisanslıyı neye göre hedefliyosunuz? 5000 aktif genç mi olacak yoksa bazı sırtlan klüplerin federasyondan para almak için rastgele lisans çıkartıp 1 maçtan sonra her hafta dilekçe verilen klübe mensup 5000 lisans mı? Askf nin ve fotodaki çalışmaları takdir edilir elbet. Ama eğitimin temeline inmeli uyuşturucu ve tehlikeli alışkanlıklardan uzak demişsiniz. Yetenek beceri ve eğitim artık avrupa standartlarında olmalı bunu sağlayacak brim milli eğitim bakanlığı. Çocukta futbola olan ilgi varmı beceri istek var mı buna bakıp yönlendirmeli. Futbolu aile baskısıyla yada sadece spor için yapan çocuk sigarada içer alkolde alır soytarılıkta yapar. Gençleri doğru yönlendirin.
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber