BAŞBUĞ UŞAK TA DUA 'LARLA ANILDI...

04 Nisan 2018
1163 Haber Okunma   0 Haber Yorum

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Uşak İl Teşkilatı, Alpaslan Türkeş’in 21. ölüm yıldönümü nedeniyle, Tiritoğlu parkın da vatandaşlara lokma dağıttı. MHP İl Başkanı Muhterem Kuruçay Merkez İlçe Başkanı , kadın kolları başkanı, Belediye Meclis ve ilgenel meclis üyeleri .partiler katıldılar

 

 

 

MHP İl Başkanı Kuruçay lokma dağıtımının yanısıra, Başbuğ Alpaslan Türkeş’in ölüm yıldönümü nedeniyle basın bülteni yayımladı. Kuruçay açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Alparslan Türkeş 21. ölüm yıldönümü ile ilgili açıklama yapan MHP İl Başkanı Muhterem kuruçay , ‘Ben Türk Milletini, Sokaklarda ıspanak fiyatına satılan demokrasiye, Rüşvet ve hile çiğnenen, çiğnetilen hukuk düzenlerine, Ahlaktan mahrum bir hürriyete, tefeciliğe, karaborsaya yer veren bir iktisadi yapıya çağırmıyorum.

Türklük şuur ve gururuna, İslâm ahlâk ve faziletine, yoksullukla savaşa, adalette yarışa, birliğe, kardeşliğe, kısacası hak yolu, ALLAH YOLU’NA çağırıyorum’ diyen;

Partimizin kurucu Genel Başkanı, Hareketimizin lideri, Türk Dünyasının Başbuğu, Türk Milliyetçilerinin Önderi Mümtaz şahsiyet Alparslan Türkeş Bey’i Hakka yürüyüşünün 21.yıl dönümünde Rahmetle Minnetle anıyoruz. Büyük dava ve Devlet Adamı Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in fikir ve eserlerinin önemi her geçen gün daha iyi anlaşılmaktadır. Başbuğ Alparslan Türkeş sonsuza kadar hayırla yâd edilmek üzere Türk Tarihinde hak ettiği yeri almıştır. Kendisine hizmet eden evlatlarını her zaman bağrına basan büyük Türk Milleti yüreğinde taşıdığı Başbuğ Alparslan Türkeş sevgisini her zaman ortaya koymuştur. Lideri Lider yapan sadece verdiği mücadele değil aynı zamanda ileri görüşlülüğüdür. İşte Başbuğ Alparslan Türkeş’in öngörü ve değerlendirmeleri bugün birer gerçekler olarak önümüzde durmaktadır. Henüz daha 20’li yaşlarında genç bir teğmen iken Turan dediği için, Türk Birliği dediği için, kızıl elma dediği için baskılara ve akıl almaz işkencelere maruz kalmasına rağmen bir an olsun fikirlerinde, ülkülerinde ve ideallerinde tereddüt göstermemiştir.

Ülkücü Gençlik ve Türk Milliyetçilerinin önüne; fende, ilimde, teknikte Büyük Türk Milletini çağlar üzerinden sıçratacak, Türkiye Cumhuriyeti Devletini gelecekte cihan şümul yapacak büyük hedefler koymuştur.

Başbuğ Alparslan Türkeş yaşamının her safhasında yaşadığı zorluklara, tabutluklarda gördüğü zulümlere rağmen inancından, fikirlerinden ve ülküsünden asla taviz vermemiş bir çınar gibi ayakta ve başı dik alnı açık hakka yürümüştür.

Yüce bir gönül, engin hoşgörü ve sevgi etrafında milyonların toplanabileceğini dosta düşmana göstermiş, fikir ve idealleriyle yoğurup şekillendirdiği ülkücü nesilleri büyük Türk milletinin hizmetine sunmuştur.

Ne mutlu ki işte bugün Başbuğun yetiştirdiğin ülkücü kadrolar, Türk siyasi hayatının vazgeçilmez unsuru olan Milliyetçi Hareketin çatısı altında HER TÜRLÜ YIKIM PROJESİ VE İHANET ODAKLARINA KARŞI DİM DİK DURMAKTA HEDEF KOYDUĞUN ÜLKÜ VE İDEALLER YOLUNDA EMİN VE KARARLI ADIMLARLA YÜRÜMEKTEDİR. ALLAHIN İZNİYLE TERTEMİZ TESLİM ETTİĞİN ADALETİ, AHLAKI VE İMANI TEMSİL EDEN ÜÇ HİLAL, ŞANLI TÜRK BAYRAĞININ HEMEN YANIBAŞINDA EBEDİYEN NAZLI NAZLI DALGANACAKTIR. Oy almak, köşe dönmek için her türlü yolu mubah sayanların karşısında ‘Ben gelecek seçimleri değil, gelecek nesilleri düşünüyorum’ deyip dünyalık ikbal ve çıkarları elinin tersiyle iterek ömrünü vakfettiğin BÜYÜK TÜRK MİLLETİ İLELEBET PAYİDAR OLACAKTIR.

‘Ülkücüler, insanlık âlemi içinde ne uşak olmayı, ne de başkalarını uşak olarak kullanmayı kabul etmeyen şerefli bir bayrağın taşıyıcısıdır.’ şiarıyla şerefli bayrak nesilden nesile taşınacaktır.

Fikirlerin, ülkünün ışığı her zaman yolumuzu aydınlatacaktır.” dedi 
.Uşak  Türk diyanet vakıfsen uşak il başkanı Ramazan  Dönmezin yapmış olduğu duadan sonra lokma dağıtımı gerçekleşti..

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)


 
 
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber