BAŞKAN SAZLIGÖL, GURBETÇİLERİ UNUTMADI

04 Ağustos 2018
1708 Haber Okunma   0 Haber Yorum

2.si düzenlenen, Sivaslı Gurbetçi Festivali’nin ilk gününde muhteşem sesiyle Resul Dindar sahne aldı.

 

Sivaslı Belediyesi'nin Gurbetçiler için düzenlediği 2.Sivaslı Gurbetçi Festivali'ne 3 gün boyunca devam edecektir. Festivalin İlk gününde Resul Dindar sahne aldı. Bugün, ise Şarkıcı İntizar, son gün olan 3. gün ise Koray Avcı sevenleriyle bir araya gelecek. 

Festivalin ilk konserinde Karadeniz havalarının yanında farklı tarzlarda şarkılarda söyleyen Karadenizli Şarkıcı Dindar, konsere gelenleri adeta büyüledi. Muhteşem sesi, enerjisi ve ekibi ile güzel bir yaşatan Resul Dindar, Sivaslı’ya geldiği için mutlu olduğunu belirtti. Sunuculuğunu Doğukan Alsay ve İbrahim Yavuzer’in yaptığı festivalin açılış konuşmasını öncelikle Huzur Evi Yardım ve Yaşatma Derneği Başkanı Bekir Karakış yaptı. Uşak ajans. Sivaslı halkının hitap şekliyle Bekir Amca şu sözleri ifade etti; Öncelikle hepiniz hoş geldiniz. Bende bir gurbetçi olarak söylüyorum. Bu festivali gurbetçi vatandaşlarımız için gerçekleştiriyoruz. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Gurbetçi festivali daha önce hiçbir belediye başkanına nasip olmamıştır. Bu festival mevcut belediye başkanımız Nihat Sazlıgöl’e nasip olmuştur. Elbet bir gün yaşlanacağız. Uşak ajans. Bu sebeple bir huzur evini faaliyete geçirdik. Nihat Sazlıgöl’ün istekleri üzerine hep beraber Sivaslı vatandaşları olarak el birliği ile karar vererek bunu gerçekleştirdik. Saygı değer misafirler saygı ve sevgiyle kalın. ”dedi
.


Akabinde Belediye Meclis Üyesi Hasan Soydemir konuşmasını yapmak üzere kürsüye davet edildi. Soydemir, konuşmasına bir şiir okuyarak başladı. Ardından şu sözleri ifade etti; “ Öncelikle katılım sağlayan herkesi saygı ve sevgiyle selamlıyorum. 32 yıldır Sivaslı ve çevresinin ürünlerini tanıtmak amacı ile büyük bir coşku ile Çilek Festivallerini düzenliyoruz. Fakat yurtdışındaki vatandaşlarımızın katılım sağlayamaması nedeniyle onlar içinde Gurbetçi Festivali düzenliyoruz. Uşak ajans. Bu sene 2.sini düzenledik. Festivaller bir bölgeye veya yöre insanını ortak paydada buluşturan, kaynaştıran, örf ve adetleri öğretmeye yardımcı olan kültürel etkinliklerdir. “dedi.


Son olarak konuşmasını Sivaslı Belediye Başkanı Nihat Sazlıgöl gerçekleştirdi. Başkan Sazlıgöz; “ Merhaba sevgili dostlar, hepiniz hoş geldiniz. Çilek Festivali’ni Gurbetçi Festivali adı altında yurtdışında yaşayan vatandaşlarımıza da bu kültürler etkinlikleri sunmaya çalıştık. Fakat terör buna engel olmaya çalışıyor. Geçen gün Hakkâri’de patlayan bomba sebebiyle bir bebeğini ve eşini kaybeden Serkan Astsubayımıza Allah’tan rahmet, kendisine de güç diliyorum. Bebeği Sivaslı doğumlu bir şehidimizdir. İlk defa Sivaslı’mızda bir şehidimiz çıktı. Komutanımızı arayıp başsağlığı diledik. Uşak ajans. İlçemize bebeğin adını vererek, şehidimizi ölümsüzleştirmek istedik. Böyle günlerde bunları anmak güzel bir şey değil fakat diğer türlü teröre teslim olmuş olacağız. Gurbetçi Festivali’nde bol bol eğlenelim, terör odaklarına yenilmeyelim, bu ülkeyi böldürmeyelim. İyi eğlenceler diliyorum. ”dedi.


Konuşmaların ardından Sivaslı Belediye Başkanı Nihat Sazlıgöl tarafından Karadenizli Şarkıcı Resul Dindar’a Atatürk tablosu takdim etti. Dindar, bu anlamlı hediye için teşekkürlerini sundu. Bunun yanı sıra çilek ve çiçek takdimi de gerçekleştirildi.
Akabinde Festival, büyük bir coşkuyla, Resul Dindar eşsiz yorumlarıyla devam etti.
Sempatikliği yanı sıra esprili olmasıyla da katılımcılara kahkaha dolu anlar yaşattı. 
Haber : Ümit AKKOYUN

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)


AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber