CHP’Lİ VATANDAŞTAN, CHP ADAYLARINI TERLETEN SORU!

20 Haziran 2018
1332 Haber Okunma   0 Haber Yorum

CHP Uşak milletvekili adaylarının Bozkuş köyünde seçim çalışmalarını sürdürdüğü esnada, vatandaştan gelen bir soru gerginlik yarattı.

 

CHP’Lİ VATANDAŞTAN, CHP ADAYLARINI TERLETEN SORU!

CHP Uşak milletvekili adaylarının Bozkuş köyünde seçim çalışmalarını sürdürdüğü esnada, vatandaştan gelen bir soru gerginlik yarattı.

Konuşmaların sona erdiği zamanda, soru taleplerinde bulunuldu. Bu esnada, CHP’li bir vatandaş, CHP Uşak milletvekillerine bir soru sordu. İşte bu soru şöyleydi: Biz CHP’yi destekliyoruz, CHP PKK’yı destekliyor, bu böyle olmamalı… CHP’ye kırgınlığımız var, neden destekliyor? Bu sorunun ardından, gergin bir ortam oluştu. Adaylar bir an tedirgin oldu. Öncelikle CHP Uşak 3.sıra milletvekili adayı Ali Karaoba bu soruyu iktidarı eleştirerek yanıtladı. Karaoba: “ Kanun hükmünde kararnamelerle bu ülkede her şeyi yönetiyorlar.  Bu insanların derdi Cumhuriyet derdi.  Selahattin Demirtaş hapishanede, ellerindeki kararnamelerle HDP’nin seçime girmesini engelleyebilirlerdi. Barış süreci oldu, çadır mahkemeleri kuruldu.Uşakajans. Habur sınır kapısından, teröristleri sınır kapısından davul, zurnayla karşıladılar. Barzani’yi, İstanbul Hava Limanı’ndan kırmızı halıyla karşıladılar. Kürt bayrağı ile karşıladılar. Diyarbakır'da milyonların önünde ‘megri megri’ yi söylediler. CHP, bu ülkeye kim silah doğrultuyorsa her zaman karşısındadır. Ve lanetleyendir. Bu ülkede bu sorunu çözecek partide Cumhuriyet Halk Partisi’dir."dedi.CHP’li vatandaş, sorusunun cevabını alamayınca bir daha sordu,  neden destekliyorsunuz?

Geçmiş dönem milletvekili Dilek Akagün cevap olarak şu ifadeleri kullandı: “ AKP’nin algı operasyonuna karşı bu tarz sözleri şiddetle reddediyorum. Millet İttifakı bellidir. Saadet Partisi, Demokrat Parti, Cumhuriyet Halk Partisi ve İYİ Parti. HDP ve diğer partiler ayrıdır. Böyle bir şey söz konusu değildir. CHP’ye atılan bu iftirayı kabul etmek mümkün değildir. Uşak ajans. Çözüm sürecini gündeme kim getirdi? Güneydoğu’da hendekleri kim kazdı? Çözüm sürecinde CHP olarak hayır derken, onu AKP ve HDP iş birliği ile çıkardılar. Orada önlerinden PKK geçerken, valiye, kaymakama orada operasyon yapma talimatını verirsen ve sonuç olarak hendekleri kazdırırsan, o kadar insanımızın ölümüne sebep olursan asıl bu işten sorumlu olan AKP’dir, Tayyip Erdoğan’dır. Hem İmralı’ya hem de Kandil’e bakanlarını gönderdi. Bunu reddetmediler. Bu iftirayı hiç, Cumhuriyet Halk Partisi’ne söyleyemezsiniz.” dedi.
Haber : Ümit Akkoyun
 

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber