İKİ SORU ÖNERGESİNE CEVAP BEKLENİYOR

02 Ekim 2018
529 Haber Okunma   0 Haber Yorum

Belediye meclisi Ekim Ayı 2. Birleşimi meclis salonunda gerçekleştirildi. Dört gündem maddesinin görüşülüp komisyona sevk edilmesinden sonra muhalefet partileri sözlü ve yazılı olarak soru önergeleri verdi.

 


CHP Grup Başkanı Av. Mehmet Karakoç’un, grubu adına vermiş olduğu soru önergesi UTAŞ ile ilgili oldu. Karakoç; “ Son günlerde kamuoyunda belediye ve belediye iştiraki olan UTAŞ’ın ödeme güçlüğü içinde olduğu ve bu nedenle çeklerini ödeyemediği konusunda bilgi paylaşımları yer almaktadır. Bu konu ile ilgili, bilgi kirliliğinin giderilmesi ve Belediye ile UTAŞ çalışanlarının ve kamuoyunun endişelerinin giderilmesi hususunda hem Belediye Meclisi Üyelerinin hem de kamuoyunun aydınlatılmasını arz ederiz.”dedi


İYİ Parti adına Orhan Tamer ise 3.Sanayi sitesi ile ilgili gelişmelerin halkla paylaşılmadığına vurgu yaparak sürecin nasıl geliştiğini sordu.” Bilindiği üzere Uşak belediyesi ve Bir eylül sanayi sitesi kooperatifi ile ortaklaşa yürütülen projenin inşaat aşamasına geldiği ve yaklaşık olarak 15 aydır bir gelişme sağlanamaması gündemi meşgul etmektedir.


Soru önergelerinin verilmesinin ardından, Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan’ın, bugünkü birleşime katılamamasından ötürü, soru önergeleri yarınki birleşimde yanıtlanacak.   

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber