KADINA ŞİDDETE HAYIR !!!.

25 Kasım 2018
814 Haber Okunma   0 Haber Yorum

ERTUĞRUL “ARTIK KADINLAR YAŞAMIN HER ALANINDA VARLAR”

 

KADINA ŞİDDETE HAYIR !!!.

‘’25 Kasım kadına şiddete karşı uluslararası mücadele günü ‘’ kapsamında Ak Parti kandın kolları etkinlik düzenledi. Etkinlikte Farkındalık oluşturmak adına hazırlanan tahtaya vatandaşlar ve siyasiler şiddete gösterdikleri tepkileri dile getiren notlar yazdılar.Belediye önünde düzenlenen etkinliğe Ak Parti Milletvekili Dr. İsmail Güneş, Merkez İlce Başkanı Mehmet Bayar, İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Nacar, Ak Parti yöneticileri ve kadın kolları yöneticilileri etkinliğe katılım sağladı.ERTUĞRUL “ARTIK KADINLAR YAŞAMIN HER ALANINDA VARLAR”

25 Kasım kadına şiddete karşı uluslararası mücadele günü için bir araya gelen Ak Kadınlar adına basın açıklamasında bulunan Kadın Kolları Başkanı İlknur Ertuğrul Aile içi şiddetin günümüzde hala devam ettiğini üzülerek belirtti. Başkan Ertuğrul; “Ak Kadınlar olarak Kadına yönelik şiddet bir insan hakkı ihlalidir bu düşüncemizi dün olduğu gibi bu günde savunmaya devam ediyoruz.  Ekonomik veya kültürel hiçbir gerekçe kadına yönelik şiddeti masumlaştırmamalıdır. Dünyanın 49 ülkesinde kadınlara yönelik koruyucu yaptırımlar olmazken bizim ülkemizde kadınlar yasa ile korunur hale gelmiştir. Son yıllarda çıkan yasalar ile kadınların yaşamı kolaylaşmış ve yaşamın her alanında kadınlar var olmalarını sürdürmektedir. Ekonomik ya da kültürel hiç bir gerekçenin ardına sığınılmasına müsaade etmeden kadına yönelik her türlü şiddete karşı turuncu çizgimizi çiziyoruz” diyerek açıklamasını yaptı.

Açıklamanın ardından notların yazılı olduğu tahtaya siyasiler turuncu boya ile ellerinin izlerini basarak imzalarını attılar. 

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber