MİMARLAR ODASI UŞAK İL TEMSİLCİLİĞİ DÜNYA MİMARLIK GÜNÜ'NÜ TÖRENLE KUTLADI

01 Ekim 2018
1255 Haber Okunma   0 Haber Yorum

Mimarlar Odası İl Başkanı Turan Ünlü, günün anlam ve önemine binaen bir açıklama gerçekleştirdi.

 


Öncelikle Atatürk Anıtı önüne çelenk konulup akabinde saygı duruşu yapıldı. Daha sonra Başkan Ünlü, bir açıklama gerçekleştirdi. Başkan Ünlü her yıl ekim ayının ilk pazartesi günü Dünya Mimarlık gününü kutladıklarını belirterek, çeşitli etkinlikler ve mimarlığın toplumun gündemine getirilmesini ve farkındalık oluşturulmasını amaçladıklarını ifade etti. Uşak ajans. Başkan Ünlü UIA’nın Dünya Mimarlık Günü Temasını “Mimarlık… Daha iyi bir dünya için” olarak belirlediğini söyledi. Bununla birlikte Başkan Ünlü ’de Uşak ilinde yaşayan mimarlar olarak iyi bir dünyanın iyi kentleşmeden geçtiğine inanarak “ Mimarlık… Daha iyi bir Uşak için” sloganını kullandı.


Mimarlar Odası İl Başkanı Turan Ünlü, Kent Park konusunu da değinerek, daha önce yaptığı açıklamalarda Uşak için yapılacak olan yeşil alanlara destek çıkacağını defalarca dile getirdiğini belirtti. Fakat vatandaşın fikri alınmadan burada Uşak Belediyesi tarafından Kent Park çalışmalarının başladığını ifade etti. Uşak ajans. Başkan Ünlü, yapılan çalışmalar ile paylaşılan videolar arasında bir uyuşmazlık olduğunu dile getirdi. Bunun yanı sıra Başkan Ünlü, bu çalışmalar esnasında modern mimarlık örneğinin en iyi şekilde yansıtıldığı hükümet konağının akıbetinin ne olacağı konusunda akıllarında soru işareti kaldığını ifade etti.

Akabinde Mimarlar Odasının her zaman kent, kentleşme, çevre ve kent içinde yaşayan vatandaşların değerini koruma konusunda hassas olduğunu ifade eden Başkan Ünlü, Uşak adına yapılan çalışmalarda katkısını ve yapıcı eleştirilerini dile getirmiştir.Başkan Ünlü, konuşmasını sonlandırırken, günün anlam ve önemine binaen şu sözleri ifade etti: Dünyamızın, bölgemizin, kentlerimizin, mesleğimizin ve tehdit altında olduğu bu zorlu dönemde, meslektaşlarımızı, dayanışmamızı güçlendirmeye çağırıyor; bu vesileyle bütün mimarların ve yurttaşlarımızın Dünya Mimarlık Günü’nü kutluyoruz." dedi.
Haber: Ümit Akkoyun
Fotoğraf: Gülcan Elkan

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)


AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber