MUHAMMER GÜR VATANDAŞIN AKLINDAKİ SORULARA YANIT VERDİ

18 Mart 2019
393 Haber Okunma   0 Haber Yorum

İYİ Parti Uşak Belediye Başkan Adayı Muhammet Gür, vatandaşlar ile bir araya geldi, projelerini anlattı.

 


İYİ Parti Uşak Belediye Başkan Adayı Muhammet Gür, vatandaşlar ile bir araya geldi, projelerini anlattı.

 Gür hakkında çıkan iddialardan, vatandaşın merak ettiği konulara değin birçok soruya yanıt verdi.
İstihdamdan, doğal kaynakların kullanımına değin birçok konudaki projelerini anlatan Gür, her seçim öncesi siyasiler gelir vaatlerde bulunurlar. Önemli olan vaat etmek değil, önemli olan bu projelerin hayata geçirilebilir olması, dedi. Şehrin Kuzey ve güneyde ikiye ayrıldığının altını çizen Gür, şehrin sosyo-kültürel yapısında ekonomik yapısına kadar birçok konuda eşitsizlik olduğunu ifade etti. Şehrin kuzey kısmının her anlamda geride kaldığını bu eşitsizliği ortadan kaldırmak için kamu yatırımlarının bu bölgelere yapılması gerektiğini belirtti.   Kamu yatırımları ile kuzey-güney arasındaki eşitsizliği ortadan kaldıracağını her bölgenin aynı oranda gelişeceğini söyledi.
 
Kooperatifleşme ile birlikte Uşak’ın kalkınmasında önemli rol oynayacak bir adım atacaklarını belirten Gür, kooperatifleşmenin, köylerden başlayarak tüm şehrin kalkınmasını sağlayacağını ve gelişmesinde büyük katkısı olacağını belirtti.  Şehrin büyümesi ile birlikte istihdamın da artacağını söyleyen Gür, organize sanayinin büyüyeceğini ve daha fazla iş imkanının doğacağını belirtti.
 
Sıcak su kaynaklarının verimli olarak kullanılamadığını belirten Gür, şehrin gelir kaynağı elde etmesi ve halkın bu kaynaktan faydalanması için çalışma yaptıklarını söyledi. Bu kaynaklar ile birlikte Uşak’ta seracılık faaliyetlerinin  artacağını, organik tarıma teşvik projelerinin hayata geçirileceğini belirtti.  Bu kaynakları turizmde de kullanacağını belirten Gür, termal sağlık turizmini de Uşak’ta faaliyete geçireceğini söyledi.
 
Uşak’ın tanıtımı ile ilgili büyük projeler hazırladıklarını belirten Gür,  Ankara-İzmir güzergahının üzerinde bir şehir olması ile büyük avantaj sağladığını fakat buradan ne kentin markalaşması ne de ekonomik anlamda bir gelir kaynağının sağlanamadığını ifade etti. Bu avantajı kullanarak Uşak’ı marka şehir hale getireceklerini ifade eden Gür,  Ankara-İzmir yolu kullanan insanların Uşak’ın yöresel ürünleriyle tanışacağı alışveriş merkezleri kurarak hem şehrin tanıtımında büyük katkı sağlayacaklarını hem de gelir kaynağı elde edeceklerini belirtti.
 

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber