UŞAK ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ (UOSB) 18. OLAĞAN GENEL KURULU YAPILDI

17 Nisan 2019
693 Haber Okunma   0 Haber Yorum

Vali Funda Kocabıyık, "Banaz OSB kurulum çalışmalarının tamamlanması ile ilimiz dördüncü sanayi bölgesine kavuşmuş olacak."

 

UOSB hizmet binasında yapılan genel kurulun açılışında konuşan UOSB Yönetim Kurulu Başkanı Halil Ağaoğlu UOSB olarak sadece sanayicilerin sorunlarına çözüm aramadıklarını ayrıca kentin gelişimine katkı sağladıklarını, kentin ilk tematik lisesini inşa ederek eğitim öğretime kazandırdıklarını söyledi.


 
Sanayicilere daha uygun bedellerle elektrik enerjisi kullandırabilmek için çalıştıklarını anlatan Aağoğlu, "Elektrik hatlarımızın yüzde 80’ini yer altına aldık. Aydınlatma değerleri düşük ve elektrik giderleri fazla olan ve verimsiz hale gelen çevre aydınlatmalarımızı daha verimli hale getirdik. Uşak Sivil Toplum Platformu’nu oluşturarak ortak akılla kente hizmet etmeyi amaçladık. Çevreye karşı olan duyarlılığımızdan dolayı atık su arıtma tesisine ilave yatırımlar yaptık. Şehrimiz, ülkemiz ve  sanayicilerimiz için tüm gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz." dedi.
 


Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın da belediye olarak iş dünyası ile güçlü bir işbirliği içinde olacaklarını kaydetti.
 
Vali Funda Kocabıyık ise konuşmasında İlin sanayi ve ticaret alanında yapılan yatırımlar sayesinde her geçen gün ekonomik olarak büyüdüğünü üretim ve istihdamda artışın sürdüğünü ifade etti.
 


Uşak'ta sanayileşme faaliyetlerinin daha ileri seviyeye çıkması için çalıştıklarını söyleyen Vali Funda Kocabıyık, "İstihdam alanında yeni iş alanlarının açılması için çalışmalarımız devam ediyor. Banaz ilçemizde organize sanayi bölgesinin kurulması için çalışmalarımız planlı olarak hedeflediğimiz şekilde devam ediyor. Buradaki çalışmaların tamamlanması ile ilimiz dördüncü sanayi bölgesine kavuşmuş olacak." dedi.Ülkelerin gelişiminde bilim ve sanayinin önemine değinen Vali Funda Kocabıyık konuşmasını, "Bilime, teknolojiye, Ar-Ge’ye ve yeniliğe kaynak ayıran ülkelerin sosyal ve ekonomik refah sağlama açısından diğer ülkelere göre daha ileri seviyede oldukları görülmektedir. Bu kapsamda son yıllarda ülkemizde bilim ve teknoloji anlamında çok önemli  gelişmeler yaşanmaktadır. Teknolojik gelişmeler ve yazılım alanında yerlileşmenin artması, Ar-Ge çalışmalarına daha çok kaynak ayrılması ile ülkemiz hızlı yükselişine devam edecektir." diyerek sonlandırdı.
 

 

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)


AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber