UŞAK’TA HER ŞEY TAMAM BİR EKSİĞİMİZ BU MU?

10 Ekim 2017
7606 Haber Okunma   0 Haber Yorum

Uşak’a yapılacak olan yeni vali konağı için yer belirlendi.

 

Uşak’ta her şey tamam bir eksiğimiz bu mu?

İl özel idaresinin hizmet götürmekle sorumlu olduğu köyler hizmet beklerken bu saray yavrusu kompleks israf değil mi?


İlk olarak huzurpark mevkii sine yapılması planlanan konak dönemin valisi Seddar Yavuz’un yeri şehir merkezinden uzak bulması ile bölme yoluna yapılması planlanmakta idi fakat bu bölgeden de vaz geçilerek en son Korupark mevkiinde bulunan 21 dönüm üzerine Türkiye’de emsali bulunmayan bir vali konağı kompleksi yapılacak. 21 bin metre kare alan üzerine yapılacak olan komplekte;” 3.271.67 metre karelik valilik konağı inşa edilecek. Yapılacak olan valilik konağında süit odalar, Şark odası, Çalışma odaları, 3 adet salon, 2 adet yemek odası, Fuaye alanı, oyun alanları, kış bahçesi ve havuz’un yer alacağı lüks bir kompleks yapılacak.

“HANİ HALKA HİZMET HAKKA HİZMETTİ”
BU MU SİZİN HALKA HİZMET ANLAYIŞINIZ?
DETAYLI RESİMLER İÇİN TIKLAYINIZ...

İşte bu saray yavrusu bir aileden oluşan valilerimizi ağırlayacak. Mevcut vali konağımızın neden yetersiz görüldüğü konusunda her hangi bir fikrimizin olmadığını belirtmek isteriz. Yapılacak olan valilik konağının 21 bin metre kare üzerine inşa edileceği ve içerisinde ultra lüks tesislerin bulunacağını düşünürsek devlet bütçesine getireceği fazla harcamaları da göz önünde bulundurmamız gerekmektedir. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan devlet dairelerinin tasarruflu davranmaları ve gereksiz harcamalardan kaçınmaları konusunda uyarılarda bulunmuştu. 18 Ocak 2017 tarihli resmi gazetede yayınlanan genelgede tasarruf tedbirleri çerçevesinde kısıtlamalar getirilmişti. “GAYRİMENKUL EDİNİLMESİ VE KİRALANMASI - Kamu kurum ve kuruluşları tarafından yurt içinde ve yurt dışında hiçbir surette hizmet binası, lojman, her ne adla olursa olsun memur evi, kamp, kreş, eğitim, dinlenme ve benzeri sosyal tesis ve bunlarla ilgili arsa ve arazi satın alınmayacak, kamulaştırılmayacak, kiralanmayacak ve yeni inşaat yapılmayacaktır. Ancak; sadece kesinleşmiş mahkeme kararı ile gayrimenkulün tahliyesi gibi kanuni zorunluluk halinde, o hizmet için tahsis edilebilecek Hazineye ait gayrimenkulün bulunmadığının tevsik edilmesinden sonra hizmet yeri ihtiyacının karşılanması amacıyla gayrimenkul kiralanabilecektir.”


“HİZMET İÇİN KAYNAK YARATMANIN BİR DİĞER YOLUDA TASARRUFA GİTMEKTİR” DİYEN SAYIN VALİMİZİN SÖZDE BAŞKA EYLEMDE BAŞKA OLMAMASINI TEMENNİ EDERİZ…

İHALE DETAYLARI İÇİN TIKLAYINIZ...Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)


AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber