UŞAK TEK VÜCUT OLDU

16 Ağustos 2018
798 Haber Okunma   0 Haber Yorum

Uşak Serbest Muhasebeciler Mali Müşavirler Odası (USMMMO) üyeleri, ellerindeki dolar karşıtı pankartlarla Uşak Belediyesi önünden yürüyüşe geçti. İsmetpaşa Caddesi üzerinden Ziraat Bankası Uşak Merkez Şubesi önüne kadar ilerleyen kalabalık burada döviz kurlarındaki dalgalanmayı protesto etti.

 

  Grup adına açıklama yapan USMMMO Başkanı Uğur Albayrak, Türkiye'ye karşı ekonomik alanda saldırı başlatıldığını belirterek birlik beraberliğin önemine değindi.

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısına destek vermek amacıyla "Dolarını bozdur ülkene ve bağımsızlığına sahip çık" kampanyası başlattıklarını anlatan Albayrak, emperyalist güçlerin asla amaçlarına ulaşamayacağını söyledi.

       ABD'nin daha önce de ülkeyi hedef alan girişimleri olduğunu hatırlatan Albayrak, "15 Temmuz darbe girişiminde başarılı olamayanlar şimdi ekonomimizi hedef alıyor.

Ama başaramayacaklar, yerli ürünler kullanacağız, paramıza uygulanan saldırıyı bertaraf edeceğiz, döviz almak yerine elimizdeki dolarları bozduracak ve ülkemize sahip çıkacağız." dedi.

       Etkinliğe destek veren Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan ise toplumun tüm kesimlerinin ortak hareket etmesi gerektiğini belirtti. Uşak Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Başkanı Atalay Savaş da Türkiye'nin bu ekonomik saldırıyı bertaraf edecek güçte olduğunu söyledi.


 

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)


AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber