VEKİLİMİZ BİZİ YOK SAYDI...

23 Ağustos 2017
4246 Haber Okunma   0 Haber Yorum

SORUNUN ÇÖZÜMÜ SEÇİM VAATLERİNDE KALDI!

 

Aylardır kamuoyunu meşgul eden Banaz çayının son zamanlardaki Avgan bölgesinde meydana gelen kirliliği ile ilgili olarak araştırma yapan Öz Ege Tv ekibi çarpıcı ayrıntılar yakaladı.SORUNUN ÇÖZÜMÜ SEÇİM VAATLERİNDE KALDI!

Neredeyse kaderine terk edilmiş olan Banaz çayı yıllardır temizlenme vaatleriyle seçim döneminde hatırlanır ve sonrasında bu sorun yok sayılır. Bilindiği üzere Yıllardır çevresel kirlilikler ile uğraşan halkı son zamanlardaki kirlilik çileden çıkarttı. Bir zamanlar içilebilir olan suyun artık tarımda bile kullanamadıklarından şikayetçi olan vatandaşlar kirliliğin izini sürdü. Yıllardır temizlenme vaatleri ile geçiştirilen soruna her geçen gün yenisi ekleniyor ve bir türlü neden önlem alınmıyor.?

" BORULAR SÖKÜLÜNCE SORUN ÇÖZÜLDÜMÜ?"

Yaklaşık 4 aydır Banaz çayının yayalar bölgesinden gelen pisliğin kesilmediğini ve yetkililer tarafından herhangi bir müdahale yapılmadığını söyleyen 
Banaz Çayını Koruma Derneği Başkanı ve Avgan Köyü Muhtarı Mümin Bayar ; “aylardır çayımızı kullanılmaz hale getiren işletme ile ilgili mücadele veriyoruz sesimizi hiçbir şekilde duyuramadık bu işletme nasıl bu kadar rahat bir tavırla metrelerce boru hattı döşeyerek tüm pisliğini Banaz çayına döker ve neden bu işletmeye kimse sesini çıkartamaz. Valiliğe ve çevre il müdürlüğüne defalarca şikâyette bulunduk. Elimizde video kayıtlarımız var fotoğraflarımız var yetkililer bu verileri ciddiye alıp işletmeye bugüne kadar neden dur demedi. Yer altına döşenen iki boru şu an çıkartılmış bu işletmenin arıtması yok şuan ilkel bir şekilde çukur açılmış ve bu çukurda atıklar biriktiriliyor 2,3 ay sonra bu çukurda dolacak ve atıklar tekrar çaya salınacak. Aylardır çayı kirleten ve boru ile çaya atıklarını atan bu işletmeye çevre il müdürlüğü tarafından bir ceza kesildimi yetkililer bu sorumuza cevap vermek zorundalar. Banaz çayının kirliliği gündemden düşünce tekrar sorun devam edilecek. Geçici çözümlerle sonuca varamaz kimse. Kırsal kalkınmadan destek alınarak yapılan Avrupa standartlarında olan bir işletmenin arıtması neden yapılmaz. Arıtma olmadan bu işletmeye nasıl ruhsat verdiler bu sorularımız hep cevapsız kalmaktadır.
 
BAŞKAN BAYAR; "İLÇEMİZİN VEKİLİ BİZLERİ YOK SAYIYOR"

Başkan bayar yaşadığı sıkıntıları anlatırken sonuç alamamaktan şikâyet etti. Yaşanan bu sıkıntıların basite alındığını aktaran bayar; “Bölgemizin milletvekilleri bir gün olsun sorunumuzu önemsemedi. Bölgemizde halkımız can çekişiyor ama bölgemizin Milletvekili Mehmet Altay bu sorunumuzu görmezden geldi, Bir gün olsun gelip bizlere yardımcı olmadı. Bırakın yardımcı olmayı sorunumuzu bile sormadı. Hiçbir yetkili bu firmaya neden dur diyemedi. Tek kaynağımız olan Banaz Çayını korumak için her zaman mücadelemizi sürdüreceğiz Tüm halkımız bu konuda kararlı çayımızı kirletmeyeceğiz bu işletmenin arkasında kim varsa korumayı bıraksın yaptırım uygulayarak arıtmasını bir an önce yaptırsın ve arıtma yapılıncaya kadar verdikleri ruhsatı iptal etsinler. Yapılan yanlıştan bir an önce dönsünler “Diyerek sitem etti.
 
"ÇARESİZ KALAN VATANDAŞLAR CUMHURBAŞKANINDAN YARDIM İSTEDİ"

Başkan Bayar;” Sayın Cumhurbaşkanımız bu konularda çok duyarlı bir kişi her daim köylüye ve vatandaşa önem veren cumhurbaşkanımız ilin valilerine ve kaymakamlarına her fırsatta köylülerin sorunlarıyla ilgilenmelerini ve halkla iç içe olmalarını söylemiyor mu? Bir ülkenin Cumhurbaşkanı bu kadar duyarlı iken bir ilçenin kaymakamı bir ilin Milletvekili birde kendi ilçesinin sınırlarında bulunan köyün sorunlarına nasıl duyarsız kalır. Kaymakam yok Milletvekili zaten yok nasıl bir anlayıştır bu. Bu yaşananlardan Cumhurbaşkanımızın haberi yok biz vatandaşlar olarak sadece cumhurbaşkanımıza güveniyoruz ve bizim sorunumuzu çözeceğinden eminiz.” diyerek yardım istedi.
borular bir gecede yer altından sökülüp atılmış. 

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)


AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber