Osmangazi EDAŞ Uşak’ın yoğun kış şartlarında kesintisiz enerji için çalışıyor

25 Ocak 2019
617 Haber Okunma   0 Haber Yorum

Afyonkarahisar, Bilecik, Eskişehir, Kütahya ve Uşak illerinde elektrik dağıtım hizmetlerinden sorumlu olan Osmangazi EDAŞ, zorlu kış koşullarına rağmen vatandaşlara kesintisiz enerji ulaştırabilmek için büyük bir ciddiyetle ve aralıksız olarak çalışmalarını sürdürüyor.

Osmangazi EDAŞ bölgesinde en iyi hizmeti verebilmek için enerji nakil hatlarını, trafoları, aydınlatmaları, direkleri, yer altı kablolarının yenileme, bakım ve onarım çalışmalarına devam ediyor. Oluşabilecek arızalara mümkün olabilecek en kısa sürede müdahale eden Osmangazi EDAŞ, tüm dağıtım sistemini en yeni teknolojilerle geliştirerek gelecekte olabilecek aksaklıkların da önüne geçiyor.

 

Bu kapsamda Osmangazi EDAŞ Uşak İl İşletme Müdürlüğü, kış ayları içerisinde 5 bin 242 adet aydınlatma lambasını yeniledi. Şehrin elektrik enerjisini sağlayan nakil hatları kapsamında 527,38 kilometrelik orta, 119,31 kilometrelik alçak olmak üzere toplamda 646,69 kilometrelik gerilim hattında bakım gerçekleştirildi. Yoğun kış şartlarında sıkıntı yaratabilecek 174 trafo binası ve trafoda ayrıca bakımlar yapıldı.


 
Osmangazi EDAŞ’ın hizmet verdiği en önemli illerden biri olan Uşak’ta geçtiğimiz günlerde yaşanan, yer yer 1 metreyi geçen doğal afet niteliğindeki yoğun kar yağışı ve fırtına nedeniyle enerji kesintilerine karşı aralıksız çalışıldı. Çok sayıda bölgede aynı anda oluşan arızalara 15 ekip 55 çalışanla müdahale edildi. Normal hava ve yol şartlarında 10 dakikada ulaşılabilecek mesafelere zorlu kış koşullarında saatler süren çabaların ardından varabilen ekipler, hayatın durma noktasına geldiği Uşak’ta, mümkün olan en kısa süre içerisinde enerji teminini sağladı.
 

 

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber