Tokyo Büyükelçisi Hasan Murat Mercan ve beraberindekiler Vali Salim Demir’i ziyaret etti.

16 Eylül 2017
3818 Haber Okunma   0 Haber Yorum

Türkiye Cumhuriyeti Tokyo Büyükelçisi Hasan Murat Mercan ve beraberindekiler Vali Salim Demir’i makamında ziyaret etti.

 

Vali Salim Demir, son yayımlanan Büyükelçiler Kararnamesiyle Türkiye Cumhuriyeti Tokyo Büyükelçiliği'ne atanan Hasan Murat Mercan’ın yapmış olduğu ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek:” Aslen Uşak Karahallı’lı olan, milletvekilliği ve Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcılığı döneminde birçok başarılı çalışmaya imza atan Tokyo Büyükelçimiz ile inşallah bundan sonraki dönemlerde de güzel çalışmalar yapacağız. Her fırsatta Uşak’ımıza destek olan büyükelçimiz, yeni görevi sırasında da ilimize çok olumlu katkılar sağlayacaktır. 


Geçtiğimiz günlerde İlimizde Ruanda Büyükelçisini ağırlamıştık. Bu ziyaret sırasında sanayici ve işadamlarımızla büyükelçimiz bir araya gelmiş; bu ülke ile ticari ilişkilerin gelişmesi için altyapı oluşturulmuştu.  Dolayısıyla İnşallah büyükelçimizin sayelerinde, hayırlısıyla Japonya ile ekonomik ve ticari her türlü ilişkilerimizi geliştirmeye devam edeceğiz. 

Büyükelçimize Tokyo Büyükelçiliği görevinin hayırlı olmasını diliyor, gerçekleştirdikleri nazik ziyaret için çok teşekkür ediyorum” dedi. 
 
Uşak’ın ata memleketi olduğunu belirten Türkiye Cumhuriyeti Tokyo Büyükelçisi Hasan Murat Mercan da:” Her ne kadar Uşak'ta milletvekiliği yapmadıysam da uzun yıllar milletvekili yaptığım dönemde Uşak’ın her türlü problemi ile ilgilenmeye çalıştım. Bakan yardımcılığım döneminde de Uşak valimiz ve İşadamları ile gayet güzel çalışmalarımız oldu. Şimdi yepyeni bir döneme girerken Sayın Valimizin koordinesinde Uşaklı işadamlarımız ve sanayicilerimizin Japonya'da eli, ayağı olmaya hazırım. Sayın Valimizin öncülüğünde bu süreçte de Uşak’ımıza hep beraber önemli katkıda bulunacağımıza inanıyorum. Uşak, sanayide ileri düzeyde ama yeni bir hamleler yapmamız kaçınılmaz.  Bu atılıma katkıda bulunmaktan mutluluk duyacağım.

Öte yandan, Japon turistler Avrupalılardan farklı olarak daha çok kültür turizmine önem vermekteler. Bu nedenle Büyük Ulubey Kanyonu, Karun Hazineleri, Tarihi Clandras su kemeri,  birçok antik kentleri ile önemli bir turizm potansiyeline sahip olan Uşak’ı Japonlar için cazibe merkezi haline getirebiliriz. Bu konuda da el birliği ile çalışmalar yapmamız gerekir. “ deyip, misafirperverliğinden dolayı Vali Salim Demir’e teşekkür etti.
 

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)


AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber