​UŞAK 4. TARIM VE HAYVANCILIK TEKNOLOJİLERİ FUARININ AÇILIŞI GERÇEKLEŞTİ

06 Eylül 2018
826 Haber Okunma   0 Haber Yorum

Fuar, öncelikle Mehteran Takımıyla ardından saygı duruşu ve akabinde ise İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Sonrasında ise protokol konuşmaları gerçekleşti.

 


Öncelikle Uşak Ziraat Odası Yönetim Kurulu Başkanı Nafiz Mıdık konuşmasını gerçekleştirdi. Başkan Mıdık; “ Hepiniz 4. Tarım ve Hayvancılık Fuarımızın açılışına hoş geldiniz. Fuarlar önemli bir organizasyondur. Yeni ürünlerin çiftçilerle buluştuğu önemli bir etkinliktir. Uşak ajans ve ülke ekonomisine büyük bir katkısı vardır bu fuarların. Bu fuarda emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum.”dedi.


Akabinde Uşak Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Sezer; “  Hepiniz öncelikle fuara hoş geldiniz. Tarım ve hayvancılık sektörü günümüzde önem ve hassasiyetini artırmış, ihmal ve göz ardı edilecek konuma gelmiştir. Kendini geliştirmeyen tarım ve hayvancılık sektörü hızla artan şehirleşmeye ve iklimsel değişikliğe mağlup olmuştur. Uşak ajans. Teknolojik makinaların sektöre tanıtılması gerekir.  Emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunarım.”dedi.

Ardından Uşak Tarım ve Orman İl Müdürü Erkan Kahraman; “ Hepiniz hoş geldiniz. Bu etkinlikler ilimize katkı sağladığı için oldukça önemli. Tarım kesimimiz dar gelirli. Bu fuarlar, üreticiler için gelirlerini artırma konusunda oldukça önemlidir. Uşak ajans. Bu fuar 4.yıl önce olur olmaz mı diye düşünülürken bugün 60 bin ziyaretçisi olan çok önemli bir değer haline geldi. Bakanlık olarak her daim üreticimizin yanındayız. Fuarımızın gerek üreticimize gerekse fuara katılan herkese hayırlı olmasını diler, en kalbi duygularımla hepinizi selamlıyorum.”dedi.

Protokol konuşmaları devam ederken Uşak Belediyesi adına Belediye Başkan Yardımcısı Hakan Uludağ konuşmasını gerçekleştirdi. Başkan Uludağ; “ Hepiniz fuarımıza hoş geldiniz. Uşak’ta fuarın olması, 4.sünü yapıyor olmamız ayrı bir gurur veriyor. Uşak ajans, nüfusumuzun yarısı tarım ve hayvancılıkla uğraşıyor. Yerli ve milli olmamız gerekiyor. Tarım ve hayvancılıkla uğraşan çiftçilerimizin kendilerini geliştirmeleri konusunda fuarlar çok önemlidir. Fuara katkıda bulunan herkese teşekkürlerimi sunuyorum.”dedi.

Son olarak da Uşak Vali Yardımcısı Ahmet Yılmaz konuşmasını gerçekleştirdi; “ Öncelikle hepinize katılımlarınızdan dolayı teşekkür ederim.  Bugün burada Uşak Tarım ve Hayvancılık Fuarının açılışı sebebiyle toplanmış bulunmaktayız. Bilindiği gibi bugün Türkiye’nin çok önemli bir tarım ülkesi olup, tarımda üretimde Avrupa’da birinci, dünyada yedinci sıradadır.  Uşak ajans. Dünya üretiminde lider olduğumuz fındık, incir gibi çok sayıda tarım ürünlerimiz mevcuttur. Daha iyi bir planlama ve modern üretim tekniklerinin kullanılmasıyla tarımsal üretimimizi artırmak ve dünya sıralamasında daha iyi yerlere gelmek çok zor görünmemektedir. Fuarlar yeni teknolojilerin tanıtılması ve kullanılmasında büyük bir işleve sahiptir.”dedi.


Protokol konuşmalarının ardından plaket törenine geçildi.
Sonrasında ise açılış kurdalesi kesildi.


Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)


AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber