​ZAFER KALKINMA AJANSI’NIN 100. YÖNETİM KURULU TOPLANTISI UŞAK’TA GERÇEKLEŞTİ

26 Temmuz 2018
744 Haber Okunma   0 Haber Yorum

Zafer Kalkınma Ajansı’nın 2018 yılının 7. Toplantısı bugün gerçekleştirildi. Bu toplantı Zafer Kalkınma Ajansı’nın kuruluşundan bu yana 100. Yönetim Kurulu Toplantısı oldu.

 


Uşak Ticaret ve Sanayi Odası’nda gerçekleştirilen Zafer Kalkınma Ajansı yönetim kurulu toplantısına, Yönetim Kurulu Başkanı Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer, Yönetim Kurulu Başkan Vekili Kütahya Valisi Ahmet Hamdi Nayir, Yönetim Kurulu Üyesi Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz, Yönetim Kurulu Üyesi Uşak Valisi Salim Demir katıldı. Bunun yanı sıra yönetim kurulu üyeleri olan bu 4 ilin, Belediye Başkanları ve İl Genel Meclisi Başkanları da toplantıya katılarak, 100. Yönetim Kurulu Toplantısı başlamış oldu.


Toplantı öncesinde Yönetim Kurulu Başkanı Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer, tüm üyeler adına basın açıklaması gerçekleştirdi. Vali GÜVENÇER; “ 2018 yılının 7. Toplantısı olup ajansımızın kurulduğu günden bu güne 100.Yönetim Kurulu Toplantısını yapıyoruz. 100.toplantıyı yapıyor olmamız, bölgemiz için inşallah bir özellik taşıyacak. Kalkınma ajansımızın genel sekreteri başta olmak üzere, ajans çalışanlarımız yoğun bir çaba sarf ettiler. Toplantı da onların bir aylık çalışma faaliyetlerini de değerlendireceğiz. Ben şimdiden onlara çok çok teşekkür ediyorum. Toplantıyı yönetim kurulu başkanı olarak ben yönetiyorum. Uşak ajans. Yönetim kurulu başkanlığına birer yıllık periyodlarla il valileri başkanlık yapıyor. Bir önceki Yönetim Kurulu Başkanlığı Kütahya Valiliği’ndeydi. 2018’in bu döneminde Manisa Valiliği’ne geçti. Bugün dilek ve temennilerde dâhil olmak üzere 10 gündem maddemiz var. Bunlar içerisinde ajansımız üyeleri olan 4 ilimizin 2019 yatırım program tekliflerine bakacağız. Ajans, faaliyetlerimiz açısından, 2019 yılının çalışma programımızın bütçesinin temelini oluşturacak genel sekreterimizce ön hazırlığı yapılan taslağı her birlikte değerlendireceğiz. Ajansımızın mali yeterlilik denetiminin raporunu genel sekreterimiz bize sunacak. Uşak ajans. Başkanlık sistemiyle birlikte ülkece değişimler yaşanıyor. Kalkınma Ajansımızda bu değişimden kısmen payını aldı. Ajansımızın çalışmalarındaki bazı maddeler değişikliğe uğradı. İlgili bakanlığımız farklılaştı. Uşak ajans. Bu yönetim toplantısı çerçevesinde mevzuatın getirdiği, ajansımızı ilgilendiren mevzuat değişikliğini hep birlikte değerlendireceğiz. İnşallah ajans üyeliğindeki tüm illerimiz için hayırlı bir toplantı olur. ”dedi.
HABER & FOTOĞRAF : ÜMİT AKKOYUN

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz) 
 
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber