Bereket Ormanlarına dikilen her bir fidan gelecek nesillerimize yaptığımız en güzel yatırımdır

07 Nisan 2018
604 Haber Okunma   0 Haber Yorum

Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın Eşi Emine Erdoğan Hanımefendi'nin himayelerinde yürütülen "Bereket Ormanları Projesi" kapsamında, Selvioğlu Köyünde Vali Salim Demir ve Eşi Nezahat Demir Hanımefendinin de katılımlarıyla fidan dikimi gerçekleşti.

 

 
Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Eşi Emine Erdoğan Hanımefendinin himayelerinde 81 ilde başlatılan “Bereket Ormanları Projesi” kapsamında gerçekleştirilen fidan dikme programına Vali Salim Demir ve eşi Nezahat Demir hanımefendinin yanısıra, Uşak Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Ekrem Savaş, Hukuk Müşaviri Ayşe Şeyda Çağlar, İl Jandarma Komutanı Albay Yalçın Baysal, Denizli Orman Bölge Müdürü Mustafa Korucu, kurum ve kuruluşların il müdürleri ve vatandaşlar katıldı. 

Programda konuşma yapan Vali Salim Demir, “Ormanın yaşaması ve yaşatılması mutlaka ona hizmet eden ve onun farkında olan bilinçlendirilmiş çocuklarımızla, gençlerimizle ve insanlarımızla mümkün olabilir. Bu kapsamda Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın Eşi Hanımefendi Emine Erdoğan'ın himayelerinde bütün illerdeki il Valilerinin de eşlerinin başkanlığında yürütülen “Bereket Ormanları”nın yaşaması ve yaşatılması için bu programlar bütün illerimizde yapılıyor ve yapılmaya da devam edecek. Biz bu programdan sonra buraya çocuklarımızı ve gençlerimizi de getireceğiz.  Buradaki amaç sadece bizlerin birer tane fidan dikmesi değil, çocuklarımızı gençlerimizi ve insanlarımızı doğa sevgisi ve orman sevgisi ile yeşili koruma ve yaşatma ile ilgili bilinçlendirmeyi hedefliyoruz.  Bu programın icra edilmesinde emeği geçen başta Orman Bölge Müdürlüğümüz ve teşkilatına ve tüm emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Uşak'ta ağaç sevgisiyle orman sevgisi ile yeniden buluşmaya vesile olmasını diliyorum. Hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum” dedi.

Konuşmanın ardından Vali Salim Demir, eşi Nezahat Demir hanımefendi ve diğer katılımcılar, fidan dikerek, dikilen fidanlara can suyu verdiler.

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)


 
 
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber