BulUşak Eğitimleri Gençlere Yol Gösteriyor

11 Mart 2019
254 Haber Okunma   0 Haber Yorum

Uşak Üniversitesi ile Uşak İl Milli Eğitim Müdürlüğü ortaklığında yürütülen, “Haydi Gençler İnovasyon’dan İstihdama” adlı Erasmus+ projesi kapsamında, “BulUşak” yarışmasına başvuran lise öğrencilerden ön elemeyi geçenlere, Araştırma Görevlisi Gürkan Küçükyıldız eğitim verdi

 


BulUşak Eğitimleri Gençlere Yol GösteriyorUşak Üniversitesi ile Uşak İl Milli Eğitim Müdürlüğü ortaklığında yürütülen, “Haydi Gençler İnovasyon’dan İstihdama” adlı Erasmus+ projesi kapsamında, “BulUşak” yarışmasına başvuran lise öğrencilerden ön elemeyi geçenlere, Araştırma Görevlisi Gürkan Küçükyıldız eğitim verdi. Eğitime il genelinde farklı okullardan 132 öğrenci ve bir rehber öğretmen katıldı.


Yarışmaya, “Robotik, Yazılım, İnovatif Tasarımlar (Deri, Tekstil, Seramik vb.), Matematik ve Fen Bilimleri Uygulamaları, Akıllı Nesneler ve İnovatif Fikirler” başlıkları altındaki toplam 6 temada, 82 proje ön başvuru gerçekleştirirken, 71 proje ön başvuru aşamasını geçti.


Öğrencilerin geliştirdikleri projeler,Uşak Üniversitesi’nin 26 Nisan-3 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştireceği “Uşak Teknofest” fuarında sergilenecek. Yarışma 30 Nisanda proje finali ile sona erecek.
 

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)


AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber