ÇİLEK FESTİVALİ’NDE SON GÜN

14 Mayıs 2018
556 Haber Okunma   0 Haber Yorum

Sivaslı Çilek Kültür Festivali’nde son gün coşkuyla geçti. 10,11,12,13 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşen festivale bu yıl da yoğun ilgi vardı.

 

Sivaslı çilek kültür sanat festivali resmi açılış programı düzenlenen törenle gerçekleşti. 32 yıldır her sene kutlanan Sivaslının festivali son yıllarda daha coşkulu kutlanmaya başlandı.

“YILIN İLK FESTİVALİ SİVASLI’DAN GELDİ

Sivaslı belediye başkanı Nihat Sazlıgöl ve ekibinin özverili çalışmaları ile hazırlanan festival programına uşak vali yardımcısı Ahmet Yılmaz, Sivaslı Kaymakamı Furkan Atalık, Cumhuriyet Halk Partisi İl başkanı Nadi Sancar, Merkez ilçe başkanı Halil Aslan, Sivaslı İlçe Başkanı Hürriyet Şafak İl ve ilçe yöneticilerinin yanı sıra Sivaslı halkı katıldı. Açılış programına meclisteki yoğunluğundan dolayı katılamadığını belirten Ak Parti Milletvekili Mehmet Altay göndermiş olduğu telgraf ile festivali kutladı. Sivaslının kendi milletvekili Özkan Yalım’ın ise Sivaslı’da Hiçbir etkinliğe Katılmaması Sivaslı halkı tarafından tepki ile karşılanıyor.

Sivaslı Çilek Kültür Festivali’nde son gün coşkuyla geçti. 10,11,12,13 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşen festivale bu yıl da yoğun ilgi  vardı. Çeşitli alışveriş standlarının ve eğlencelerin gün boyu devam ettiği festivale akşam konserleri damga vurdu.  Bu yıl 32.’si düzenlenen festivale katılımdan dolayı Belediye Başkanı Nihat Sazlıgöl’ün memnuniyeti gözlerden kaçmadı.
 
Konser Alanı Festival Boyunca Tıklım Tıklımdı

11 Mayıs Cuma günü Aylin Dinçer konseri ile eğlenen Sivaslı Halkı 12 Mayıs Cumartesi günü Bülent Serttaş konseri ile eğlencenin doruklarına ulaştı. Son gün olan 13 Mayıs’ta ise Selda Bağcan tüm Sivaslı Halkının kulaklarının pasını sildi.  Konserlere gösterilen yoğun ilgi dikkatlerden kaçmadı.

 


“MARKA DEĞERİMİZ OLAN ÇİLEĞİN ÜRETİMİ ARTTIRILMALI”

Sivaslı Kaymakamı Furkan Atalık 32. Çilek festivalinde yaptığı konuşmasında; ”Sivaslıya kimlik kazandırmış olan çileğin üretimine önem verilmesi gerektiğine vurgu yaparak marka değeri olan Sivaslı çileğinin üretiminin arttırılması gerektiğine vurgu yaparak altın çilek adımıza yakışanı yapmanın özverisi içerisindeyiz” dedi.

BAŞKAN SAZLIGÖL; ”BİZİM TÜM ÜRETİCİMİZİN ÇİLEKLERİ 1. KALİTEDİR”

Sivaslı belediye başkanı Nihat Sazlıgöl yarışmaya katılan tüm üreticileri 1. Seçti. Başkan Sazlıgöl; “Bu güzel çileklerin emekçi kardeşlerimiz ile birleşmesi sonucunda ilçemizde çilek üretimi devam etmektedir. 32 yıldır her sene çilek üreterek ekonomimize katkı sağlayan bu üreticilerimize teşekkür ediyorum ve bu yıl çileklerimiz arasında seçim yapamadık bütün üreticilerimizin çilekleri 1.liğe layıktır” diyen başkan Sazlıgöl tüm üreticileri onurlandırdı. Çilek yarışmasına katılan Özgür zaman, Sedef Yüksel, Hasan Kara, Celal Çetin, Sebahattin Çaylak,  Ömer Keskin, Hüseyin Akbayır, Ercan Ötekaya, Raşit Şen, Oğuzhan Şen, Şemsettin Çaylak, Selahattin Kökçük ‘ün çilekleri ile katıldıkları yarışmada tüm üreticiler 1. Lik unvanını almış oldu. 

BÜLENT SERTTAŞ “SİBEL CAN’IN SİVASLIYA SELAMINI GETİRDİ”

Sivaslı festivalinin 3. Gecesinde sahne alan ünlü sanatçı Bülent Serttaş Sivaslıda uşak halkına unutulmaz bir gece yaşattı. Sahneye çıktığı dakikadan itibaren enerjisini halka yansıtan sanatçı yaklaşık 2 saat boyunca canlı performans sergiledi.Canlı performansıyla halkı eğlendiren Bülent Serttaş ilk defa Sivaslıda açıkladığı proje ile müjdeyi verdi. Ünlü sanatçı Serttaş Sibel can ile birlikte bir projeye imza attıklarını belirtirken Sivaslı halkına Sibel Can’ın selamını iletti. Sertaç; ”ekim ayında çok değer verdiğim sanatçı kardeşim Sibel Can ile birlikte bir projede buluşacağız ve bu projenin hazırlıklarını yaptığımız bu günlerde Sibel Hanım ile sık sık görüşmekteyiz. Biraz önce beni aradığında çileğin başkenti olan Sivaslıda olduğumu söylediğimde sizlere selamını ileti üzerimde kalmasın” diyerek Sivaslı halkına ve belediye başkanı Nihat Sazlıgöl’e Sibel Can’ın selamını iletti.

KONSER ALANI FESTİVAL BOYUNCA TIKLIM TIKLIMDI

11 Mayıs Cuma günü Aylin Dinçer konseri ile eğlenen Sivaslı Halkı 12 Mayıs Cumartesi günü Bülent Serttaş konseri ile eğlencenin doruklarına ulaştı. Son gün olan 13 Mayıs’ta ise Selda Bağcan tüm Sivaslı Halkının kulaklarının pasını sildi.  Konserlere gösterilen yoğun ilgi dikkatlerden kaçmadı.

Belediye başkanının davetini kırmayıp Sivaslıya gelen CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca festival programına katılmak için Sivaslı ya geldi. Sivaslı halkına kısa bir konuşma yapan Biçer vatandaşların artık mevcut iktidardan sıkıldığını ve 24 Haziran seçimleri sonrasında 25 Haziran sabahında Muharrem İnce’nin 80 milyonun cumhurbaşkanı olacağını ve daha güzel, yaşanabilir bir Türkiye’nin hep birlikte yaratıla bilineceğini belirtti.
Festivalin son gününde, festivalin düzenlenmesi aşamasında emekleri geçen belediye görevlilerine Sivaslı’nın yardımsever işadamlarına ve katılan protokol üyelerine plaketleri takdim edildi.  Plaket takdimi esnasında konuşma yapan Sivaslı Belediye Başkanı Nihat Sazlıgöl, 32.’si düzenlenen festivale gösterilen yoğun ilgiden dolayı tüm katılımcılara teşekkür etti. Yapılan hizmetlerin başarıyla geçtiğini ifade eden Başkan Nihat Sazlıgöl, başarıyla hizmet edenlerin de ödüllendirilmesi gerektiğini söyledi. 13 Mayıs’ın Anneler Günü olması münasebetiyle başta Zübeyde Hanım olmak üzere tüm annelerin anneler gününü kutlayan Sazlıgöl, gelecek yıllarda da festivalin devam edeceğini belirtti. Festivale katılan protokol üyelerine ayrı ayrı teşekkür eden Sazlıgöl, konserlerin ve festivalin böyle çoşkulu ve güzel geçmesinden dolayı memnuniyetini dile getirdi.

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)


 
 
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber