GÜNÜN ANLAMINA ÖZEL

11 Mayıs 2018
547 Haber Okunma   0 Haber Yorum

Cumhuriyet Halk Partisi Uşak İl Başkanlığı anneler günü nedeniyle partili kadınlarla bir araya geldi.

 Cumhuriyet Halk Partisi Uşak İl Başkanlığı anneler günü nedeniyle partili kadınlarla bir araya geldi.


CHP Uşak İl teşkilatı Kadın Kollarının hazırlamış olduğu kahvaltıda bir araya geldi. Partili kadınların anneler günü kutlandı. CHP Uşak milletvekili aday adaylarının katıldığı toplantıda, kadınların geçmişten günümüze yaşadığı sıkıntılar dile getirildi.CHP Uşak İl Başkanı Nadi Sancar kadın üyelere yaptığı konuşmasında, geçmişte kadınların çok fazla sıkıntı yaşadıklarını belirtti.  Ülkemizde yaşanan kadın cinayetlerinden, tecavüzlerden, kadınların karşı karşıya kaldığı kötü muamelelerden söz eden Sancar;  “ Tecavüze uğrayan bir çocuk, kendi isteği ile ilişkiye girdi, damgası yedi bu ülkede. Henüz kendi vücudunu keşfedememiş bir bedene, sen istedin, dendi utanç duymadan.”

Merkez İlçe Başkanı Halil Arslan ise yaptığı konuşmasında ülkenin karanlık günlerinden kadınların sayesinde kurtulacağından emin olduğunu belirtti.CHP Uşak Milletvekili Aday Adayı  Ülkü Erdem yaptığı konuşmasında; kadınların daha özgür, daha insancıl  yaşamalarının gerektiğine inana biriyim,  kadınların bulunduğu her işte başarı vardır, dedi. Son 16 yılda kadınların evin içinde tanımlandığını, emekçi kadınlara karşı kin duyulduğunu belirten Erdem, CHP’nin kadınlara değer veren yaşamın içinde omuz omuza olmaktan  gurur duyduklarını söyledi.CHP Uşak Milletvekili Aday Adayı Ali Karaoba, 16 yıldır bu ülkeyi yönetenler her şeyi çekilmez hale getirdiler, bir kereden bir şey olmaz diyen kadın bakan bu ülkeyi yönetmeye çalıştı, dedi. Kadınlar tecavüze uğrarken kimsenin sesinin çıkmadığını söyleyen Karaoba,  kadınların toplumun en önemli lokomotifi olduğunu ifade etti.  24 Haziran’da Türkiye’de güneşler açacağını ifade eden Karaoba, 16 yıldır insanların umutlarını yok ettiklerini 24 Haziran’dan sonra yeniden bir umuda ihtiyaç olduğunu bunun da kadınların sayesinde olacağını söyledi.


 
CHP Uşak Milletvekili Aday Adayı Celalettin Çoban: “Kahvaltıya katılan tüm kadınların anneler gününü en içten dileklerimle kutluyorum, bu salona bakınca görüyorum ki 24 Haziran’da bu iş tamam.” dedi.  
 

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)


 
 
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber