İYİ PARTİ ADAYINDAN BÜYÜK İDDİA

03 Nisan 2019
662 Haber Okunma   0 Haber Yorum

Geçtiğimiz Pazar günü yapılan 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Yerel Seçimlerinde Uşak belediye Başkanlığını, yüzde 1’lik bir farkla AK Parti Adayı Mehmet Çakın’a kaptıran İYİ Parti Uşak Belediye Başkan Adayı Muhammet Gür şok iddialar ortaya attı.

 İYİ PARTİ ADAYINDAN BÜYÜK İDDİA
SANDIK SAYIMINDA USULSÜZLÜK VAR!


Geçtiğimiz Pazar günü yapılan 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Yerel Seçimlerinde Uşak belediye Başkanlığını, yüzde 1’lik bir farkla AK Parti Adayı Mehmet Çakın’a kaptıran İYİ Parti Uşak Belediye Başkan Adayı Muhammet Gür şok iddialar ortaya attı.

İYİ parti Uşak İl Binasında bir basın toplantısı düzenleyen Gür, Uşak’ta vatandaşın sandığa ve seçimlere olan güveninin sarsılmaması için geçerli geçersiz tüm oyların yeniden sayılması isteğini tekrarladı.

AK parti Uşak İl başkanı ve yöneticilerinin sayım sırasında Uşak Adliyesinde odaları tek tek dolaşarak İlçe Seçim Kurulu üyelerini etkilemeye çalıştığını iddia eden Gür, o odalara kendisinin ve İYİ Partililerin alınmadığını da iddia etti.

 İYİ PARTİ UŞAK BELEDİYE BAŞKAN ADAYI MUHAMMET GÜR’DEN BASIN AÇIKLAMASI

31 Mart 2019 mahalli idareler yerel seçimlerinde Uşak Belediye Başkanlığını kaybeden Muhammet Gür’den sert açıklamalar.

İyi Parti Uşak İl binasında gerçekleşen basın toplantısında Muhammet Gür şu açıklamalarda bulundu:
“Malumunuz üzerine 31 Mart 2019 mahalli idareler yerel seçimleri neticesinde YSK verilerine göre Uşak’ta %1’lik bir fark oluşmuştur. Parti olarak 02.04.2019 günü 434 sandıkta tespit ettiğimiz usulsüzlükler ile ilgili delillerimizi ve gerekçelerimizi de ekleyerek itirazda bulunduk ve geçerli, geçersiz tüm oyların yeniden sayılmasını talep ettik. İlçe Seçim Kurulu tarafından bu itiraz ve taleplerimiz AKP ve MHP temsilcilerinin sayılmaması yönündeki oyları ile beraber hiçbir gerekçe gösterilmeden reddedilmiştir. 434 sandıkta yapılan usulsüzlükler ev yüzde 1’lik fark göz önüne alındığında vatandaşların seçim sonuçlarına olan güvenlerinin sağlanması için tüm sandıktaki oyların yeniden sayılması gerekmektedir. Aksi takdirde vatandaşlarımız sandığa ve sonuçlara olan inancını kaybedecektir.
Biz beklerdik ki tüm parti temsilcileri ve adaylar 434 sandıktaki usulsüzlükleri ve %1’lik farkı göz önünde bulundurarak seçim sonuçlarının doğru ve hiçbir şaibeye yer vermeyecek şekilde yeniden sayılmasını talep etsin. Ancak görüyoruz ki doğru sonucun ortaya çıkmasından çekinenler var. YSK aynı itiraz gerekçeleri ile birçok il ve ilçede yapılan başvuruları kabul ederek tüm geçerli ve geçersiz oyların yeniden sayılmasına karar vermiştir. Tüm oyların yeniden sayım işlemleri başlamıştır. Şunu da belirtmeliyiz ki; yeniden sayım yapılan yerlerin hiç birinde aynı sonuç çıkmamıştır.

Buradan tekrar ediyorum. Uşak’ta seçim sonuçlarının hiçbir dedikoduya yer vermeyecek şekilde doğru olarak kesinleşmesi için oylarının tamamının yeniden sayılması gerekmektedir.

Ayrıca seçim gecesi saat 00.30’da AKP İl Başkanı Avukat Fahrettin Tuğrul, yanındaki yöneticiler, eski gençlik kolları Başkanı Avukat Ahmet Millik ve Avukat Mehmet Gün’ün, bizler içeri alınmazken oda oda gezmelerinin sebebi nedir? Bu kişiler İlçe Seçim Kurulu üyeleri ve Başkanı ile görüşmüşler midir?

Görüşmüşler ise seçim gecesi yapılan bu ziyaret sadece “Dost ziyareti” midir? Bütün bu konuları kamuoyunun takdirine bırakıyorum.”

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber