Oyunu görüyoruz…Biliyoruz…Kararlıyız…Bu oyunu bozacağız…

08 Şubat 2019
316 Haber Okunma   0 Haber Yorum

ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DERNEĞİ GYK üyesi ve İç Ege Bölge Sorumlusu Dr. Arif Güvenir yapmış olduğu açıklamada andımızın önemine vurgu yaparak milli şuurun yok edilmeye çalışıldığının altını çizdi.Oyunu görüyoruz…Biliyoruz…Kararlıyız…Bu oyunu bozacağız…

ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DERNEĞİ GYK üyesi ve İç Ege Bölge Sorumlusu Dr. Arif Güvenir yapmış olduğu açıklamada andımızın önemine vurgu yaparak milli şuurun yok edilmeye çalışıldığının altını çizdi.

 “ Siyasi iktidarın, Büyük ATATÜRK’ün adına bile tahammül edemediğini ve Türk sözüne mesafeli durduğunu sürekli vurguladıklarını hatırlatan Güvenir iktidarı sert bir dille eleştirdi.
 Güvenir; “ Algı operasyonlarıyla, istemediğini “hain-düşman” istediğini “dost-vatansever” ilan eden siyasi iktidar; TBMM’deki oylamada HDP ile işbirliği halinde ANDIMIZ’a karşı çıkmıştır. Milliyetçilik ve beka konusunda ısrarlı olanların kayıtsız-çekimser kalması ise ayrıca düşündürücüdür.
     Atatürk Devrim ve İlkelerine, milliliğe vurgu yapan ANDIMIZ’dan kimler niçin rahatsızlık duyarlar? Milletimiz bu sorunun cevabını artık çok iyi bilmektedir. Algı operasyonları gerçeğini toplumumuz anlamıştır. TBMM’de, ANDIMIZ oylamasındaki görüntü, esasen kimlerin işbirliği halinde olduğunu kanıtlamaktadır.
    ANDIMIZ; milli haysiyetimiz ve milli namusumuzdur. Milli ve yerli olmak; Atatürkçü Düşünceye sahip olmak demektir.
   Fransa Cumhurbaşkanı Macron, birkaç ay önce “Türkiye, Mustafa Kemal’in Türkiye’si değil” tespitinde bulunmuş; bugün de 24 Nisan’ı Ermeni soykırım günü ilan edeceğini açıklama cüretini göstermiştir.  Çünkü, Macron gibi düşünenler bilmektedir ki bu iktidar, Atatürk’ün ne manevi mirasına ne de ilkelerine sahip çıkmamaktadır.
Oysa; Cumhuriyetin kuruluş felsefesine sahip çıkıldığında, insan hakları konusunda geçmişleri hiç de temiz olmayan Avrupa ülkeleri, bu cüreti gösteremeyecektir. Keza, İkinci Dünya savaşı öncesi ve savaş sürecinde, Avrupa’daki soykırımdan kaçan binlerce insanın Atatürk Türkiye’sine sığınarak hayatta kaldığını en iyi onlar bilmektedir.
Sonuç olarak; ANDIMIZ, Türk Milleti’nin varoluş metnidir. Türk Milleti, Atatürk Devrimi ve Atatürkçü Düşünce sayesinde onurlu bir ulus olarak yaşamını sürdürmektedir. Andımızdan vazgeçenler aslında ulusal onurumuzdan vazgeçmektedir. Bu durumda kazanan, Türkiye düşmanı emperyalist güçler ve onların yerli işbirlikçileridir.”

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber