SAĞLIK İÇİN KADINLARLA EL ELE !

03 Ekim 2018
362 Haber Okunma   0 Haber Yorum

“Sağlık İçin Kadınlarla El Ele Projesi” Değerlendirme Toplantısı Vali Salim Demir’in Eşi Nezahat Demir Hanımefendinin Başkanlığında Yapıldı

 

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Sayın Emine Erdoğan’ın himayesinde yürütülen “Toplumsal Kalkınmada Gönül Elçileri Projesi” kapsamında; Uşak Valiliği koordinatörlüğünde İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yürütülen “Sağlık İçin Kadınlarla El Ele Projesi” kapsamında Vali Salim Demir’in eşi Nezahat Demir Hanımefendinin himayelerinde proje ile ilgili bugüne kadar yapılan çalışmalar hakkında bir değerlendirme toplantısı yapıldı.
İl Sağlık Müdürlüğünde düzenlenen toplantıya, Vali Salim Demir’in eşi Nezahat Demir Hanımefendi’nin yanı sıra; Vali Yardımcısının eşi Vicdan Topoğlu, İl Jandarma Komutanı’nın eşi Hülya Baysal, İl Sağlık Müdürü Dr. Sedat Kavas, Halk Sağlığı Başkan Yardımcısı Betül İlbey ve Sağlık Meslek Yüksekokulu Müdür Yardımcısı Halime Kaçar katıldı.
“Sağlık İçin Kadınlarla El Ele Projesi” ile ilgili şuana kadar yapılan çalışmalar hakkında bilgi alışverişinde bulunmak ve emeği geçenlere teşekkür etmek amacıyla İl Sağlık Müdürlüğü ziyaret eden Vali Salim Demir’in eşi Nezahat Demir hanımefendi, düzenlenen toplantıda proje hakkında yetkililerden bilgi aldı.
Proje startının 02.01.2018 tarihinde verildiğini ve 02.01.2021 tarihine kadar devam edeceğini belirten Vali Salim Demir’in eşi Nezahat Demir Hanımefendi konu ile ilgili yaptığı değerlendirmede, “Proje kapsamında Uşak’ta yetkililer tarafından 8.196 kadınımıza “kadın kanserleri”, “sağlıklı beslenme” , “obezite”, “kadına yönelik şiddet” ve “normal doğum” konularında çeşitli platformlarda eğitimler verildi.
Ayrıca; İlimizdeki 15-49 yaş arasındaki kadınlarımızın yüzde 80’nine ulaşılarak, kadınların sağlık okuryazarlık düzeylerinin yükseltilmesi; sağlıkları konusunda farkındalıklarının artırılması ve bilinç oluşturulması; sosyal yaşamda egzersizin ve sağlıklı beslenmenin öneminin kavranmasının sağlanması; fizyolojik ve psikolojik anlamda sağlıklı bireyler olmaları konularında bilgilendirmeler yapılmıştır. Bu bilgilendirmeler neticesinde sağlık kuruluşlarına başvuruların ve taramaların arttırılması, dolayısıyla  sağlık sorunları ortaya çıkmadan çözüm yolları bulunarak kadınlarımızın daha sağlıklı bir hayat sürdürmeleri hedeflenmektedir.” dedi.Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber