UŞAK CHP'DEN İLK RESMİ ADAY ADAYLIĞI

04 Ekim 2018
1145 Haber Okunma   0 Haber Yorum

İş Adamı Asım Kalelioğlu Aday Adaylığını açıkladı.

 

2019 Yerel seçimleri dolayısıyla Uşak’ta siyaset hızlanmaya başladı. Uşak Belediyesi’ne aday adaylık sürecinde ilk resmi adaylık CHP safından geldi. Bir süre önce CHP rozetini takarak, aday adayı olacağı konusunda sosyal medya üzerinden adı anılan iş adamı Asım Kalelioğlu, dün CHP il binasında gerçekleşen basın açıklamasında aday adaylığı formunu teslim ederek, CHP il binasında gerçekleştirdiği basın açıklamasında, resmi olarak aday adaylığını  açıklamış oldu. Fakat iş adamı Asım Kalelioğlu’nun yaptığı açıklama, aday adaylığından ziyade biraz adaylık açıklaması gibi oldu.


Asım Kalelioğlu Kimdir?
Asım Kalelioğlu, 1956 Uşak doğumludur. Eğitim hayatına değinecek olursak ilkokulu ve ortaokulu Uşak’ta, liseyi İzmir’de, üniversiteyi ise Ankara’da Hacettepe Üniversitesi Maden Mühendisliği bölümünü okuyarak tamamladı. 1980 yılında Uşaklı Hasibe Serdaroğlu ile evlendi. Aslı ve Murat isminde iki çocuk babasıdır. 2002-2008 yılları arasında Uşakspor kulübünde başkanlık yaptı.

İş adamı Asım Kalelioğlu yaptığı basın açıklamasında 2011 yılında birçok zorlukla uğraştıklarını belirterek bunların başında FETÖ’nün geldiğini belirtti. Terör örgütünün şahsını ve şirketini hedef aldığını belirten Kalelioğlu; terör örgütünün, illegal yollarla ele geçirdikleri devlet kurumlarının, gücünü kullanarak 2013 yılında daha fazla baskılara dayanamadıklarını ve bunun üzerine şirketlerini kapatmak zorunda kaldığını ifade etti.


Asım Kalelioğlu Neden Aday Adayı Oldu?
Yaptığı basın açıklamasında neden aday adayı olduğunu açıklayan Asım Kalelioğlu; “ Uşak’ta belediyecilik anlamında birçok şeyin doğru, dürüst kanunlar çerçevesinde yapılmadığı inancımdan dolayı Atatürkçü, laik, Cumhuriyet ilke ve devrimlerine bağlı çağdaş bir yaşamı hedefleyen CHP’den belediye başkan aday adayı oldum. Burada oluşturacağımız takım ruhu, yüksek sinerji, iş bilirliğimiz ve dürüstlüğümüzle Uşak’a ve Uşak halkına hizmet etmeye talibim.”dedi.


 

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber