UŞAK ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF. DR. EKREM SAVAŞ’IN 15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLÎ BİRLİK GÜNÜ MESAJI

15 Temmuz 2019
284 Haber Okunma   0 Haber Yorum

15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü’nünde, hain plana canını siper ederek karşı koyan şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimize şükranlarımı sunuyorum.

UŞAK ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF. DR. EKREM SAVAŞ’IN 15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLÎ BİRLİK GÜNÜ MESAJI


“15 Temmuz Darbe teşebbüs sürecinde milletimiz genciyle, yaşlısıyla, öğrencisiyle, öğretim üyesiyle sokaklara dökülmüş ve bu hain girişime geçit vermemiştir. 15 Temmuz hain darbe girişimi milletimizin önemli sınavlarından biridir. İçimizdeki hainler tarafından işgal edilmeye çalışılan cennet vatanımız kaosa ve kargaşaya sürüklenmek istenmiştir.


Bu darbe girişiminde milletimiz tıpkı bin yıl önce Malazgirt’te olduğu gibi, bu toprakları vatan olarak sahiplenme konusundaki kararlılığını ortaya koymuştur. Milletimiz tıpkı 717 yıl önce Söğüt’te, 563 yıl önce İstanbul’da olduğu gibi, Anadolu topraklarını hayat alanı olmanın ötesinde istikbali olarak gördüğünü tüm dünyaya haykırmıştır. Milletimiz, bu ülkeyi kendisine yar etmemek için saldıranlara karşı 100 yıl önce Çanakkale’de, Dumlupınar’da ne cevap vermişse, 15 Temmuz’da da aynı cevabı vermiştir.


15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü’nün dördüncü yıldönümü olan bugünü, milletçe birlik ve berberlik içerisinde kutlamanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz.


Uşak Üniversitesi olarak bizlerin görevi, bu emânete sahip çıkacak şuûrlu nesiller yetiştirmek ve bin yıldır vatan yaptığımız bu toprakların değerini bilecek, mazlûmun yanında, zâlimin karşısında duracak gençlere öncülük etmektir.

Bu duygu ve düşüncelerle 15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü’nünde, hain plana canını siper ederek karşı koyan şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimize şükranlarımı sunuyorum. Kalbimizde yaşayan şehitlerimiz, bugün bizlerle demokrasi nöbetini sürdürmektedir.”
 

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber