UTSO'DA LİDERLİK SEMİNERİ

28 Kasım 2018
427 Haber Okunma   0 Haber Yorum

‘KAPLUMBAĞA TERBİYECİSİNİN SIRRI’ KONULU SEMİNERE YOĞUN İLGİ GÖRDÜ

 

‘KAPLUMBAĞA TERBİYECİSİNİN SIRRI’ KONULU SEMİNERE YOĞUN İLGİ

Uşak Ticaret ve Sanayi Odası 2. Meslek komite katkılarıyla organize edilen ve İzgören Akademi Eğitmeni Umut SAV’ın sunumu ile gerçeklesen "Kaplumbağa Terbiyecisinin Sırrı - Liderlik Semineri’’ UTSO Konferans Salonunda geniş bir katılımla yapıldı.

UTSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Osman Çalıkuş açılış konuşmasında; ‘’ Dünya var olduğundan beri insanlar her zaman bir liderin etrafında toplanmıştır. Toplumlara büyük hizmetler, ancak idealist ve öğrenmeye açık insanların girişim ve liderlikleriyle olmuştur. Yol gösterirken olsun öğretirken olsun yeniliğe ve bilgiye açık olmalıyız. Yönetim anlayışımızı ve içinde olduğumuz günü, bir önceki günden daha ileriye taşıyacak çaba içinde olmalıyız. İnanıyorum ki bugün ki seminerimiz, bizlere düşünme ve sorgulama becerilerini ve bütünü görmeyi sağlayacak bakış acısını kazandıracaktır. Sadece bürokratik işlemler yapan bir kurum olarak değil, kentin ticaretinden sanayisine, eğitiminden sağlığına kadar her alanda kente fayda sağlamaya çalışıyoruz ve çalışmaya devam edeceğiz. Eğitimimize, katılımınızdan dolayı teşekkür ederim” dedi.

Liderlik ve yöneticiliğe ait vasıfların nasıl olması gerektiğini katılımcılarla birlikte canlandırdığı örneklerle anlatarak eğlenceli ve hoş vakit geçirmelerini sağlayan Umut Sav; hayattaki basarinin aşamalarını; cahillik, çıraklık, kalfalık ve ustalık olarak nitelendirdi. Bu basamakların farkındalık, sabır, azim ve çalışılarak çıkılabileceğini ancak gelinen noktada öğrenilen şeylerin birlikte yol aldığınız kişilerle paylaşılması gerektiğini vurguladı. Eğer iyi birer lider ve yönetici olmak istiyorsanız, önce güven verin, öğreten olmayı tercih edin, hataların yaşanılan zaman içinde sürekli var olduğunu kabullenin. Unutmayın ki; “İnsanlar en çok çırakken vazgeçer ve insanlar en çok ustayken hata yaparlar” dedi.

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)


AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber