VALİ DEMİR ÖZEL İDARE DE ÇALIŞAN BAYAN PERSONELİN KADINLAR GÜNÜNÜ KUTLADI

09 Mart 2018
675 Haber Okunma   0 Haber Yorum

8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle Vali Salim Demir ve eşi Nezahat Demir hanımefendi, İl Özel İdaresinde çalışan kadın personelle kahvaltıda buluştu.

 

Hasbahçe Polis Evinde düzenlenen kahvaltıya Vali Salim Demir ve eşi Nezahat Demir hanımefendinin yanı sıra, İl Genel meclisi Başkanı Mehmet Nacar ve eşi Nazife Nacar, Vali Yardımcısı ve İl Özel idaresi Genel Sekreteri Ömer Kalaylı ve eşi Nilgün Kalaylı ile il özel idaresinde çalışan kadın personel katıldı. 
 
Kahvaltıda bir konuşma yapan Vali Salim Demir, İl Özel İdaresi çalışanlarının, çalışma hayatı içerisinde geniş bir aile olduğunu ifade ederek, bu geniş aile içerisinde kadın çalışanların sunulan hizmetler ve gerçekleştirilen faaliyetlerdeki katkıları bakımından vazgeçilmez fertler olduğunu kaydetti. 
 
Bir devlette en önemli unsurun aile olduğuna dikkat çeken Vali Salim Demir, “Aile bireyleri içerisinde yer alan kadının kıymetini çok iyi bilmeliyiz. Bizim hem kültürümüzde hem de inancımızda kadının yeri çok müstesnadır. En kıymetli aile ferdi olan kadınlarımızı hem çalışan olarak hem de anne, eş, abla, kardeş olarak en uygun yerlerde tutarak kadınlarımıza verdiğimiz değeri göstermeliyiz. Peygamber Efendimiz (S.A.V.) Veda Hutbesinde kadının aile ve toplumdaki yerine ve haklarına ilişkin olarak vurguladığı hususlar bugün dahi önemini korumakta, bu veciz ifadelerin üstüne söz söylemeye hacet bırakmamaktadır. Bugün vesilesiyle İl Özel İdaresi Genel Sekreterimize ve programın düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Başta şehit ve gazi annelerimiz olmak üzere, bizleri eğiten ve şahsiyet kazandıran tüm fedakâr kadınlarımızın ve siz kıymetli il Özel İdaresi çalışanlarımızın ‘8 Mart Dünya Kadınlar Gününü’ kutluyorum” dedi. 
 
Kahvaltı programının sonunda Vali Salim Demir ve eşi Nezahat Demir hanımefendi İl Özel İdaresi kadın çalışanlarına çiçek ve hediye takdim ederek hatıra fotoğrafı çektirdi.

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber