VALİ FUNDA KOCABIYIK'IN 10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ MESAJI

10 Ocak 2019
367 Haber Okunma   0 Haber Yorum

Vali Funda KOCABIYIK 10 Ocak çalışan gazeteciler günü için bir mesaj yayınladı.

 

Vali KOCABIYIK yayınlamış olduğu mesajda ;

Bilginin en önemli güç olduğu günümüzde “Basın”, tüm dünyada olup bitenleri etkileşimli olarak toplumun her kesimine aktarmasıyla;toplumların  modernleşmesi anlamında önemli bir misyon üstlenmektedir. 

Gazeteciler, toplumun aydınlanması ve kalkınmasında; insanların hak ve hürriyetlerinin kazanılması ve korunmasında büyük emekleri olan, toplumların kültürel etkileşiminin öncüsü emek sahipleridir. Savaş ve afet anlarında dahi en zor koşullarda mesleklerinin gereğini yerine getirerek vatandaşların yaşananlardan haberdar olmalarını sağlayan gazeteciler, bilgi ve iletişim çağı olan günümüzde önemlerini arttırarak sürdürmektedir.

Basınımız, milletimizin tarihe altın harflerle yazdığı destanlarda önemli görevler üstlenmiştir. Kurtuluş Savaşımız sırasında çok zor şartlara ve imkansızlıklara rağmen toplumu milli direniş konusunda bilgilendirerek bu kutlu mücadeleye çok önemli destekvermiş, en büyük toplumsal katkısını ise 15 Temmuz Destanında sağlamıştır. 

Basınımızın15 Temmuz’daki tavrı göstermiştir ki basın, sadece haber aktaran bir aracı olmaktan çok öte bir misyona sahiptir.  Gazeteciler, bu ve benzeri olaylarda milli bir duruş sergileyerek Devletimizin ve Milletimizin önemli mücadelelerinde aydınlatıcı öncüler olmuşlardır. 

Yerel basınımız ise, ulusal basından farklı olarak olayları mikro ölçekte ele alıp; ilin kalkınmasında önemli bir görev üstlenmektedir. Yerel basın mensuplarımız, verdikleri emeklerle, ilimizin tanıtımına sağladıkları katkı ile birlikte, yatırım ve faaliyetlerin daha etkin ve daha hızlı gerçekleştirilmesine vesile olmaktadırlar. 

Ülkemizinher alanda ilerlemesine önemli katkılar sağlayan basın mensuplarımızın 10 Ocak Dünya Çalışan Gazeteciler Günü’nü tebrik ediyor, esenlikler diliyorum. " dedi.
 

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber