VALİ FUNDA KOCABIYIK: "GENÇLERİMİZİN MEVCUT POTANSİYELLERİNİN AÇIĞA ÇIKARILIP DEĞERLENDİRİLMESİ ÜLKEMİZİN GELECEĞİ AÇISINDA ÇOK ÖNEMLİDİR"

20 Mayıs 2019
216 Haber Okunma   0 Haber Yorum

Vali Funda Kocabıyık ulusal yarışmalarda dereceye giren öğrencileri ödüllendirdi. Vali Funda Kocabıyık, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından düzenlenen “Kim Bilir Bilgi Yarışması” ve 50. TÜBİTAK Liseler Arası Proje Yarışması’nda dereceye giren öğrencileri ödüllendirdi.

Valilik makam toplantı salonunda Vali Yardımcısı Hüseyin Demirbaş, İl Milli Eğitim Müdürü Bülent Şahin, okul müdürleri, öğretmen ve öğrencileri kabul eden Vali Funda Kocabıyık, başarılarından dolayı öğrencileri tebrik etti. 


 
Öğrencilerin önemli bir başarıya imza attıklarını dikkat çeken Vali Funda Kocabıyık “Türkiye genelinde gerçekleştirilen proje yarışmalarında İlimizi temsil ederek Türkiye birinciliği ve ikinciliği elde eden öğrencilerimizi tebrik ediyorum. Başarıları hepimizi gururlandırmıştır. Gençlerimizin mevcut potansiyellerini yeni projeler üreterek düzenlenen yarışmalarda değerlendirilmeleri Ülkemizin geleceği açısında çok önemli olduğuna inanıyorum. Bu başarıda emeği geçen öğretmenlerimizi, öğrencilerimizi ve desteklerini esirgemeyen ailelerini bir kez daha tebrik etmek istiyorum” dedi. Konuşmasının ardından Vali Funda Kocabıyık, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından düzenlenen “Kim Bilir” bilgi yarışmasında Türkiye Birincisi olan Fevzi Çakmak Kız Anadolu Lisesi öğrencileri Meryem Armağan, Ayşe Naz Koşar ve Ümmügülsüm Yatırlı ile 50. TÜBİTAK Liseler Arası Proje Yarışması’nda Türkiye İkincisi Vala Gedik Lisesi öğrencileri Cihan Sevinç ve Ezgi Kartal’a ödüllerini vererek hatıra fotoğrafı çektirdi.


 

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber