Vali Salim Demir, “Gençlerimizi, sahip oldukları enerjilerini pozitif alanda kullanmaları için spora yönlendirmeliyiz.

03 Mart 2018
561 Haber Okunma   0 Haber Yorum

Vali Salim Demir, geçtiğimiz günlerde spor malzemesi dağıtılan okul ve kulüplerin beden eğitimi öğretmenleri ve antrenörleriyle bir araya gelerek, sportif faaliyetler ve yürütülen çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Vali Salim Demir, geçtiğimiz günlerde spor malzemesi dağıtılan okul ve kulüplerin beden eğitimi öğretmenleri ve antrenörleriyle bir araya gelerek, sportif faaliyetler ve yürütülen çalışmalar hakkında bilgi aldı. 
 
Makam toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya Vali Salim Demir’in yanı sıra Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Şahin Mercan, antrenör ve beden eğitimi öğretmenleri katıldı. 
 
Toplantıda konuşan Vali Salim Demir, her insanın spor yapması gerektiğine dikkat çekerek, gençlerin enerjilerini pozitif alanlarda kullanmaları gerektiğini kaydetti. 
 
Sporun insanın hem biyolojik hem psikolojik gelişimine katkı sağladığını ifade eden Vali Salim Demir, “Spor, sosyal bir sermaye olan insanın ve ülkelerin gelişmesinde önemli katkı sağlamaktadır. Türkiye olarak, bu gelişimi sağladığımızda oranda, olumsuzlukları da azaltmış oluruz. Aileler, gençlerin kişisel ve fiziksel gelişmeleri açısından sporun ne kadar kıymetli olduğunun farkında değiller. Öncelikle ailelere sportif faaliyetlerin önemini anlatmamız gerekiyor. Bunun için okul müdürlerimize, öğretmenlerimize önemli görevler düşüyor. Sporun, çocukların başarısında fayda sağlayacağını, ailelere anlatmamız gerekiyor. Spora, sporun  en alt kademesinden başlamak istiyoruz. Öncelikle mahallelerden, okullardan başlayacağız. Kulüplerimizi artırmalıyız. Gençlik Spor Bakanlığımız, Uşak Valiliği, İl Özel İdaresi, Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü ve Milli Eğitim Müdürlüğü ile beraber hareket edeceğiz. Sporun önemini geniş kitlelere anlatmamız lazım. Sporun önünün açılması için, kulüplerimizin ve lisanslı sporcuların sayısının artırılması gerekiyor. Bunların sağlanması için Uşak Valisi olarak bana ne görev düşüyorsa bunu yapmaya hazırım” dedi. 
 
Okulları ve spor kulüplerini desteklemeye devam edeceklerini ifade eden Vali Salim Demir, “Malzeme eksikliğinin giderilmesinin yanı sıra, mahallelere spor tesislerinin kazandırılması, mevcut spor tesislerinin revize edilmesine yönelik çalışmalarımız olacak. Özellikle maddi imkânsızlıkları nedeniyle malzeme ihtiyacı olan sporcularımıza destek vereceğiz. Çocuklarımızın, gençlerimizin spora yönelmesi için elimizden ne geliyorsa yapacağız.” dedi. 
 
Vali Salim Demir konuşmasının ardından toplantıya katılan antrenör ve beden eğitimi öğretmenlerinin görüş ve önerilerini dinledi.

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)

 
 
AnketAnketÇok Okunanlar Çok Okunanlar
Son YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber