ZEYTİN DALI'NA A.D.D. EL UZATTI.

07 Nisan 2018
992 Haber Okunma   0 Haber Yorum

ZEYTİN DALI'NA A.D.D. EL UZATTI.

 

ZEYTİN DALI'NA A.D.D. EL UZATTI.   
Atatürkçü Düşünce Derneği Uşak Şubesi Kahraman ordumuzun Afrin deki gazilerimiz için AYBEY ÖDEV EVİNDE KAN BAĞIŞI KAMPANYASI düzenledi

Atatürkçü Düşünce Derneği Uşak Şubesi olarak, kamu yararına çalışan dernek olarak ‘’Halkın içinde ,halkla beraber ‘’ sloganıyla etkinliklerine devam ediyor.

Aybey mahallesinde bulunan ek hizmet binamızda öğrencilerimize kitap, kırtasiye, giyim yardımının yanında bulunuyoruz. Evinde interneti ve bilgisayarı olmayanlar ,bilgisayarlarımızdan da yararlanarak ödevlerini çıkartıyor ve ödevlerini yapıyorlar. Bu yüzden halkımız buraya ÖDEV EVİ diyor. Biz bu ismi çok sevdik ve bizde ÖDEV EVİ dedik.

Bu gün de kan bağışı kampanyası düzenleyerek, halkımızda kan bağışı konusunda farkındalık yaratmak, hem de küçüklere örnek olmak istedik. Görüldüğü gibi yoğun bir katılım var.

Ülkemiz Avrasya kıtasının kesişim noktasında ve aynı zamanda Ortadoğu’ya sınır olması sebebiyle küresel çatışmanın her zaman eşiğindedir. Hiç istemediğimiz halde, şimdi Afrin’de olduğu gibi her an kendimizi bir savaşın içinde bulabiliyoruz. Hastanelerde binlerce hasta her an kana ihtiyaç duyuyor. Gazilerimiz ve hastanede kan bekleyen vatandaşlarımız için Kızılay’a kan bağışında bulunma kararı aldık. Sağlıklıyız kan veriyoruz. Yarın bizimde kana ihtiyacımız olmayacağına kim garanti verebilir

Kan vermenin bir çok yararı vardır. Verilen kanın yerine, anında vücuttan genç hücreler dolaşımına katıldığı için, bağışçı daha dinç ve canlı olur. kandaki yüksek yağ oranı düşer. kan bağışı kalp krizi ihtimalini %90 azaltır. kan bağışlayan kişide baş ağrısı, stres, yüksek tansiyon, yorgunluk gibi rahatsızlıkların giderilmesinde çok büyük katkısı olur. kan bağışçısı her kan verdiğinde: aids , hepatit b , hepatit c , sifiliz kan grubu taramasından ücretsiz olarak yararlanmış olur. trafik kazasında yaralanan bir kimsenin, kan uyuşmazlığı olan bir bebeğin, kan bulunmazsa ölecek bir hastanın sizin verdiğiniz kanla kurtulmasının, size verdiği manevi duygu ölçüsüzdür. Bağışınız çok insancıl ve onurlu bir davranıştır.

Bütün bu nedenlerle,1 KAN 3 CAN sloganıyla AYBEY ÖDEV EVİ’nde kan bağışı kampanyamızı gerçekleştiriyoruz. Tüm halkımız üç ayda bir kan vermeye davet ediyorum.

Dr.ARİF GÜVENİR

Atatürkçü Düşünce Derneği

Uşak Şube Başkanı

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)


 
 
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber