ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DERNEĞİ İÇ EGE BÖLGE TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİ

01 Temmuz 2019
187 Haber Okunma   0 Haber Yorum

Atatürkçü Düşünce Derneği İç Ege Bölgesi Şubelerinin katılımlarıyla 30 Haziran 2019 tarihinde Kütahya’da bölge toplantısı yapılmıştır.

 

 Toplantıya Genel Başkanımız Hüseyin Emre Altınışık, Genel Başkan Yardımcılarımız Nasuh Mahruki, Tolga Kale, Genel Sekreterimiz, Genel Sekreter Yardımcılarımız, Genel Saymanımız, Genel Sayman Yardımcımız, Genel Denetleme Kurulu Başkan Yardımcımız, İç Ege Bölge Sorumlusu Dr. Arif Güvenir ve GYK üyeleri katılmıştır.

Toplantıda ülkemizde ve dünyada yaşanan son siyasi, sosyal, ekonomik ve uluslararası gelişmeler mercek altına alındı. Halkımız 1923 Aydınlanma devrimiyle elde ettiği kazanımlarıyla hızla ortaçağ karanlığından sıyrılmış, egemenliği saraydan alıp, millete devrederek kul olmaktan kurtulup, yurttaş olmuş, bireysel hak ve özgürlüklerini kazanmış, aklı ve bilimi önceleyen, demokratik, laik, parlamenter sisteme dayalı tam bağımsız Türkiye cumhuriyetini kurmuştur.
 Kurulan yeni cumhuriyetle, çıkarları bozulan cemaat-tarikat ve feodalitenin temsilcileri devrim karşıtı faaliyetlerini aralıksız sürdürdü.1950 den sonra batı emperyalizminin desteği ile giderek güçlendiler. Özellikle 1980 12 Eylül faşist askeri darbenin desteğiyle cemaat ve tarikat yapılanması toplumun kılcal damarlarına kadar ulaştı. Nihayet 2002’de siyasal İslam’ın iktidar olmasıyla sonuçlandı.

 Emperyalizm 100 yıl önce Mustafa Kemal ve arkadaşlarınca yırtıp atılan Sevr antlaşmasını gerçekleştirmek için Atatürk ve onun kurduğu cumhuriyeti dönüştürüp, milletin egemenliğini yok ederek, tek adam rejimini kurdular.
 Atatürkçü Düşünce Derneği kuruluş amacına uygun olarak, vatanın bütünlüğü, milletin birliğini sağlamak için yılmadan mücadelesini sürdürmektedir.

  Kurtuluşa ve kuruluşa giden yolun başlangıcı olan 19 Mayıs 1919’un 100.derneğimizin kuruluşunun 30. yılında bir dizi etkinliklerle, milletimizi aydınlatma görevini sürdürmektedir.

  Atatürk’ün şahsına, kurmuş olduğu cumhuriyete yapılan acımasızca ve ahlaksızca saldırıların yoğunlaşması, milletimizi incitmiş ve bunun sonucunda 23 Haziran seçimlerinde, bütün bu saldırılara sesiz kalan, hatta cesaretlendiren hükümete unutamayacağı bir ders vermiştir.  Yüce Türk ulusu! Türlü entrikalarla yok etikleri Atatürk cumhuriyetini, yeniden kuracağını haykırmıştır. Yaşanan ekonomik krizin, izlenen yanlış dış politikalar sonucu, uluslararası itibarımızın yitirilmesini engelleyecek tek bir reçetemiz;  yeniden Atatürk ilke ve devrimlerini hayata geçirmektir.

Atatürkçü düşünce derneği, Kemalist Devrim ve ideolojisinin örgütüdür. Temelinde Milli Mücadele ve Milli Kongreler vardır. Dolayısıyla büyük bir inanç kurumudur. Hiçbir kişisel çıkar, şahsi beklenti ve siyasi makam hevesi davamızın, ideolojimizin önünde olamaz. Cumhuriyet Devriminin ve Devrime kişilik katan altı ok yol göstericimizdir.

  Atatürkçü Düşünce Derneği, Genel Merkeziyle, yurdun dört bir yanına yayılmış şubeleriyle, yapmış olduğu çalışmalarla Atatürk Cumhuriyetini mutlaka kuracaktır. Başarı ve hedefine ulaşması kesindir.

   Birlik ve beraberlik içinde, mücadelemize ödün vermeden devam edeceğiz.


 

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)


AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber