"2019 YILININ İLK 5 AYINA İLİŞKİN DEĞERLENDİRME”

03 Temmuz 2019
207 Haber Okunma   0 Haber Yorum

Uşak İl Emniyet Müdürülüğü 2019 yılının ilk 5 ayını değerlendirdi.

 

Vatandaşlarımızın can ve mal emniyeti içerisinde, huzurlu ve güvenli bir ortamda yaşamasını temin etmek için en öncelikli hedefimiz, suçun oluşmasına engel olmaktır. Bunun için sivil, resmi, motorize ve yaya ekiplerimiz koordineli olarak görev yapmakta, meydana gelmesi muhtemel olaylara karşı her türlü tedbiri almaktadır. Suçun oluşması halinde, soruşturmacı birimlerimiz vasıtasıyla failleri en kısa sürede, suça ait tüm iz ve delillerle birlikte yakalanarak adaletin önüne çıkarılmaktadır.
Bu mücadelede ilgili tüm kurumların yanında, Uşak’ta yaşayan her bir vatandaşımızın yakın ilgi, destek ve duyarlılığını hissetmekteyiz. El birliğiyle, güven ve özveriyle elde edilen bu yaklaşım, suça karşı “Birlikte Güçlüyüz” mesajını en iyi şekilde hayata geçirmektedir.
Suçla mücadelede bugüne kadar elde edilen başarıları daha ileri noktalara taşımak için çalışmalarımızı arttırarak devam ettirmekteyiz.
 
2019 yılının ilk beş ayında, malvarlığına karşı işlenen 9 önemli suçta %- 44,3 azalma olmuştur. Mal varlığına karşı işlenen tüm suçlarda ise geçen yıla göre %-26,9 düşüş sağlanmıştır. Bu başlıklara maddeler halinde baktığımızda;
 Hırsızlık Olaylarında (Evden, İşyerinden, Otodan) % -37,2 oranında,
 Bisiklet ve Motosiklet Hırsızlık Olaylarında %- 78,9 oranında,
 Oto hırsızlığında %-33,3 oranında,
 Güveni Kötüye Kullanma Olaylarında %-18,9 oranında,
 Yankesicilik suçlarında %-83,3 oranında,
 Yağma (Gasp) Olaylarında %-50 oranında azalma sağlanmıştır.
 
Kişilere karşı işlenen suçların başında gelen kasten yaralama olaylarında geçen yıla oranla %-20,6, tehdit olaylarında %-16,5, cinsel suçlarda % -16,5 oranında azalma meydana gelmiştir. İntihara teşebbüs olaylarında % -12,9, şüpheli ölüm olaylarında ise %- 40 oranında azalma kaydedilmiştir. Taksirle yaralamaya sebebiyet veren trafik kazalarında %-11 oranında azalmıştır. Kişilere karşı işlenen her 100 suçun 97,7’sinin failleri tespit edilerek haklarında adli işlem yapılmıştır.
 
2019 yılının ilk 5 ayı tüm asayiş olayları açısından incelendiğinde geçen yılın aynı dönemine göre %-11,8’lik bir azalma kaydedilmiştir.
 
UŞAK EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)


AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber