ONLAR YALNIZ DEĞİL BİZ VARIZ

02 Şubat 2016
2132 Haber Okunma   1 Haber Yorum

Türkmen Soydaşlarımız İçin Bir Kez Daha Uşak

 

Türkmen Soydaşlarımız İçin Bir Kez Daha Uşak
 
Belediye Başkan Yardımcısı Hakan Uludağ, Bayırbucak Türkmenleri için ikinci kez yardıma çıktıklarını belirtirken, “Soydaşlarımız için öncelikle battaniye olmak üzere kuru gıda, elbise ve nakdi yardım topluyoruz. Hafta sonu toplanan yardımlar tekrar soydaşlarımıza ulaştırılmak üzere yola çıkacak” dedi.
 
Uşak Belediyesi Bayırbucak Türkmenleri için ikinci defa yardım çağrısına çıktı. Suriye’de yaşanan olaylar neticesinde en büyük sıkıntılardan birisini de Bayırbucak Türkmenleri yaşadı. Kendi yurtlarında kahramanca savaşan Türkmenler birçok tehdit ile savaşıyor. Diğer yandan ateş arasında kalan Türkmen halkı ise daha güvenli bölgelere göç ediyor. Duyarlı Uşak halkı ise soydaşlarını yalnız bırakmıyor. Bu konuda Uşak Belediyesi öncülüğü yapan kuruluşların arasında geliyor. Daha önce gönderdiği yardım TIR’ı ile soydaşlarının yaralarına merhem olan Belediye, ikinci kez yardım çağrısına çıktı.  Toplanan yardımlar toprakları için savaşan Türkmenlerin yanı sıra savaşın ortasında kalan ve yeni kurulan çadır kentte yaşamlarını sürdüren Türkmenlere ulaştırılacak. Buna göre 12 Şubat 2016 Cuma gününe kadar Atatürk Anıtı önünde yardımlar toplanacak. Öncelikli olarak battaniye yardımları toplanması hedeflenirken, kuru gıda ve nakdi yardımlar da kabul edilecek. Diğer yandan battaniye alamayanlar 15 TL vererek battaniye alımına vesile olabilecek.
 
Onların kaygısını taşıyoruz
 
Konu hakkında açıklama yapan Belediye Başkan Yardımcısı Hakan Uludağ, “Bayırbucak’ta ki Türkmen kardeşlerimiz için bizlerin kalpleri de her daim atıyor” dedi. Türkmenler için üzerlerine düşen ne varsa yaptıklarına değinen Uludağ, “Suriye iç savaşın pençesinde hergün yeni kötü bir haberin geldiği ülke haline geldi. Mazlum olan Suriye halkı maalesef savaşın faturasını en kötü şekilde ödüyor. Bunun yanında her zaman bağlarımız güçlü olan Bayırbucak Türkmenleri de fedakar ve kahramanca mücadele veriyor. Kendi yaşam alanlarını bekası için mücadele eden Türkmen kardeşlerimiz için bizler de kaygı duyuyoruz. Onların selameti adına üzerimize düşen ne varsa yapıyoruz. İlkini gerçekleştirdiğimiz yardımın ardından ikicisine de bu düşünceyle başladık” dedi.  
 
Desteklerini esirgemesinler
 
Duyarlı Uşak halkına da seslenen Uludağ, “Hemşehrilerimiz ne kadar duyarlı olduklarını geçtiğimiz yardımda gösterdiler. Yediden yetişe herkes yardım için koşarak Türkmen soydaşlarımızı unutmadı. Evlerindeki harçlıkları bile bize getiren çocuklarımız oldu. aynı duyarlılığın şimdi de devam edeceğine inancımız tamdır. Vatandaşlarımız battaniye kuru gıda ve nakdi yardımda bulunabilirler. Önceliklerimizin arasında yer alan battaniye yardımı için 15 TL bedel ödeyenlerin yerine bizler battaniye alabiliriz. Sağduyulu halkımıza şimdiden teşekkür ederiz”  diyerek sözlerine son verdi.

Yorumlar(1)
  H.k:
[02.02.2016 - 19:37]  
zamanın da belediyeyi bile somali .ırak kürtleri suri ye için ali erdogan yardım topladı.nedeen şimdi de türkmenler için toplanmıyor.nedeni türk olmak türksen belediye de yerinyok durum bu.türküm diyenler budurumu da görsün .hikayelerle masallarla ugraşmasın.ve suriyeli somalili ırak kürtleri için belediyede yardım toplayıpta türkmenler için yardım toplamayanları türkiye cumhuriyeti vatandaşları görsün.bu gerçekleri görmeyen halk daha çook uyur.ve bedelinide türkler türkmenler öder yazık yazıklar olsun.
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)


AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber