“Uşak’ı Uşşak Yapmak İçin Girişimlerimiz Başlayacak”

16 Şubat 2016
2417 Haber Okunma   1 Haber Yorum

Usta Şair Önerdi, Başkan Cahan Yeşil Işık Yaktı “Uşak’ı Uşşak Yapmak İçin Girişimlerimiz Başlayacak”

 

 
“Uşak’ı Uşşak Yapmak İçin Girişimlerimiz Başlayacak”

 
Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan 14 Şubat Sevgililer Günü nedeniyle düzenlenen Cemal Safi şiir dinletisinde Safi’nin Uşak’ın Uşşak olması yönünde talebine olumlu cevap verirken,”Aşıklar şehrimizin Uşşak ismine dönmesi için bugün ilk kıvılcım usta şairimizin önerisiyle yakıldı. Girişimlerimiz başlayacak” dedi.

 
Uşak Belediyesi kültür ve sanat etkinlikleri kapsamında Sevgililer Günü’ne özel önemli bir konuğu ağırladı. “Asrın Şairi” olarak da bilinen birçok önemli müzik eserine söz veren Cemal Safi Uşaklılar ile buluştu. Ramazan Atasorkun ve Ali Eker’in sunumunda, Engin ve Serap Büyükarslan’ın müziklerinin eşliğinde unutulmaz bir gece yaşandı. Cemal Safi’nin şiirlerine ve şiirlerini yazarken yaşadığı duygulara ve hayatına değinilen geceye Belediye Başkanı Nurullah Cahan’ın yanı sıra, Belediye Başkan Yardımcısı Hakan Uludağ, Gençlik Spor Şahin Mercan ve çok sayıda şiir sever katıldı. Salonun tıklım tıklım olduğu etkinlikte Cemal Safi uzun süre ayakta alkışlandı. Geceye Şair Cemal Safi’nin Uşak’ın isminin Uşşak olarak değiştirilmesi talebine Başkan Cahan’ın verdiği olumlu yanıt damga vurdu.
İsim değişikliği için çalışmalar başlayacak.

 
Uşak’ın isminin değişmesinin yıllarca hep gündeme geldiğini fakat girişim yapılmadığına değinen Cahan, “Bugün ülkemizde önemli ir yere sahip olan Şarimiz Cemal Safi’nin bu konuda önerisi ilk kıvılcımımız olacak “ dedi. Cahan, “İlimiz ismiyle yaşayan ve anlamını tam manasıyla hisseden bir kenttir. Uşak okunuşu itibariyle Uşşak’tır ve aşıklar diyarı anlamına gelmektedir. Biz ilimizin isminin değişmesini arzu ediyorduk. Bugüne kadar birçok kez gündeme gelen konunun, bugün yapılan öneriyle hayata geçirilmesi adına vesile olduğu kanaatindeyim. Bu nedenle Uşak isminin Uşşak olması için çalışmalarımız yakın zamanda başlayacak” dedi


Ustaların ustası

 
Cemal Safi’nin ve eserlerinin önemine de atıfta bulunan Cahan unutulmaz aşk şarkılarının arkasındaki gizli kahraman Safi olduğuna dikkat çekti. Cahan şunları söyledi: “Bugün kentimize Sevgililer Günü’nde en güzel hediyeyi verdik. Belediye olarak bu anlamlı günü daha da anlamlı kılmak için bir dizi etkinlik yaptık. Yaptığımız etkinliklerde hemşehrilerimize ayrıcalıklı bir gün yaşattık. Biz Uşak’a da aşık bireyler olarak bu anlamlı günü çok özel bir konukla taçlandırmak istedik. Bu nedenle ülkemizin en özel ve güçlü şairlerinden olan efsane sıfatını hak eden Cemal Safi’yi kentimizde ağırladık”


Sözleri en güzel şarkılara ilham verdi

 
Cemal Safi’nin sözleriyle bestelenen şarkıların da unutulmazlar arasında yerini aldığını aktaran Cahan, “Geçmişimizden bu yana bizlerde derin etkiler bırakan şarkılarda Cemal Safi’nin izlerini görmek mümkündür. ‘Rüyalarım Olmasa’, ‘Vurgun’ gibi birçok eserin yanında Orhan Gencebay gibi bir sesin şarkılarında da onun dokunuşu mevcuttur. İşte böyle özel bir insanı ilimizde ağırlamaktan büyük onur duyduk”
diyerek sözlerine son verdi.


Uşak bizi güzel karşıladı

 
Uşak’ta olmaktan mutluluk duyduğunu belirten Şair Cemal Safi ise, “Uşak’tan davet aldığımda büyük mutluluk yaşadım. Aşıkların şehri olarak bildiğim kentte olmak bana büyük haz verdi. Bizleri burada ağırlayan Belediye Başkanımız Nurullah Cahan ve Uşak halkına teşekkür ederim” dedi.
 
Gecenin sonunda Şair Cemal Safi’ye  Uşak kilimi takdim edildi.

Yorumlar(1)
  H.k:
[16.02.2016 - 10:13]  
uşak belediyesi.kamu suçu işleyip durma.türk halkının aklını sınayıp durma.uşagın güneyine yapılan yeni hastane adliye il emniyetmüdürlügü.kemalöze yapılan on dönümlük yeni pazar yeri.battı çıktı köprülü kavşak.sayısız ara arteryolları.yaptınız.ve.Elmalı dere.de.1.2.3 .gözde sokaktaki kaldırımı olmayan sokaga halen.kaldırım bile yapmadınız.biri ölürse yolda arabaçarparda ölürse.uşak belediye başkanı na il fen işleri müdürlügüne.hizmet kusuru işleyip .insanın ölümüne neden olmaktan şahsen davacı olacagım.ve uşak belediyesi.uşagın adını düzeltmekle.ugraşacagına 1.2.3. Gözde sokagı düzeltsin.biri ölmeden.acileen.
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)


AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber