KURUÇAY’IN AÇIKLAMALARI TÜRKİYE GÜNDEMİNE GİRDİ…

02 Kasım 2016
4979 Haber Okunma   1 Haber Yorum

Uşak MHP İl Başkanı Muhterem Kuruçay geçtiğimiz günlerde yaptığı basın açıklamasında Uşak Üniversitesinde ki FETÖ/PDY yapılanması hakkında Rektör Sait Çelik’e sorular sormuş ve Rektörün Fetöcüleri temizlemekten ziyade koruduğunu iddia etmişti.

Uşak MHP İl Başkanı Muhterem Kuruçay geçtiğimiz günlerde yaptığı basın açıklamasında Uşak Üniversitesinde ki FETÖ/PDY  yapılanması hakkında Rektör Sait Çelik’e sorular sormuş  ve Rektörün  Fetöcüleri temizlemekten ziyade koruduğunu iddia etmişti.

KURUÇAY’IN BU AÇIKLAMALARI TÜRKİYE GÜNDEMİNE GİRDİ…

Tanınmış gazeteci yazar Süleyman Özışık bugünkü köşe yazısında Uşak MHP’ye atıfta bulunarak  Uşak Üniversitesine yer verdi.  İşte o yazı…

UŞAK'TA NELER OLUYOR? (Yazıyı okumak için) 

Uşak'ta siyasi partiler, Sivil Toplum Kuruluşları ve öğrenciler isyan ediyor. İsyanın nedeni, Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sait Çelik'e dokunulmaması... 

MHP belge üstüne belge yayınlıyor. STK'lar rektörün Fetö ile irtibatlarını dosyalar halinde açıklıyor. Milletvekillerine, bakanlara rektörle ilgili raporlar sunuluyor.

Ama nafile...

Rektörün 2011 yılından bu yana üniversitede yanında tuttuğu herkes ama herkes Fetö'den hapse atılmış ancak ne hikmetse kendisine dokunulmuyor. 

Dokunmaya çalışanlar ise bir çırpıda harcanıyor. Kendisini koruma altına alan önemli siyasetçilerden bahsediliyor.

2001-2002 yıllarında Fetö ile bağlantılı olanlardan hesap sorulurken rektör Sait Çelik'i kim, neden koruyor?

Sayın Cumhurbaşkanı, "Fetöcüleri koruyanları bana bildirin"  dediği için bu işin peşini bırakmayacağım. 

Bu işin arkasından kim çıkarsa çıksın, deşifre edeceğimden şüpheniz olmasın...Süleyman Özışık
Konuyla ilgili olarak görüştüğümüz MHP İl Başkanı Muhterem Kuruçay “ÜLKENİN KALBİNE HANÇER SAPLAYAN FETÖ/PDY’ye sessiz kalamayız, Üniversitenin de hali ortada, sözlerimizin arkasındayız ve konunun takipçisi olacağız. Üniversiteyi tam bir FETÖ/PDY İSTİLASINA uğratanlar, şimdi arkalarına sermaye ve siyaset desteği alarak tiyatro oynayamazlar, 15 Temmuzdan sonra ateşli FETÖ karşıtı kesilip bir iki sosyal paylaşımla günü kurtaramazlar. Üniversitenin bu son derece hukuksuz, keyfi, vahim ve endişe verici tutumu gördüğünüz gibi sadece Uşak’ın değil Türkiyenin’de gündeminde. Buradan bir kez daha sesleniyorum 15 Temmuz HABİS İHANET GEMİSİNE “RÖMORKÖR” olanlar aklınızı başınıza devşirin, hakkaniyetini zedeleyecek, kamu vicdanini yaralayacak iş ve işlemlere Milliyetçi Hareket Partisi olarak asla müsaade etmeyeceğiz.

Yorumlar(1)
  Bahattin ÇENGEL:
[03.11.2016 - 08:13]  
Gülsem mi? RTE nın gazetecisi akp sever Süleyman bey Uşak MHP önderi tarafından övülmüş gazeteci yazar sorsan bir ay sonra o gazeteci değil yalaka der. Uşak üni.de ne oluyor ama merak ediyoruz iddalar doğru mu ve Rektör nasıl hala yerinde ??????
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber