Başka işe yaramayın.!

27 Mayıs 2017
5165 Haber Okunma   1 Haber Yorum

Başka işe yaramayın.!

YAZMAYAYIM DİYORUM OLMUYOR...

Gerçekleri yazınca bazılarının zoruna gidiyor veya hemen bir kulp bulmaya çalışarak algı oluşturmaya çalışıyorlar.

Ama yapacak bir şey yok.

Önce Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan’dan  başlayalım.
Bildiğiniz gibi 2014 yılı Mart Ayın da yapılan yerel seçimde seçimi alarak AKP’den belediye başkanı seçildi.
Deyim yerindeyse yeterince hizmetten nasibini almamış bir il devir aldı. İlk önce Uşak’ın altyapı sorununa el attı. Altyapı çalışmalarının zor olduğunu biliyordu, ama her şeyi göze alarak düğmeye bastı, çalışmalar için start verdi. Yeni yerleşim yerleri açılmıştı   yetersizdi.

Sadece altyapı sorununa değil, bununla birlikte Uşak’ın dört bir yanına hizmet götürmeye çalıştı. Bu çalışmaları tabi ki bazılarını rahatsız ediyordu. Cahan’ı halkın gözünde itibarsızlaştırmak için malzeme arayanlar bile vardı, ancak malzeme bulmak zordu.
Bir yandan da arkasından iş çevirenlerle mücadele ederek, adımlarını sağlam atmak için elinden geleni yapıyordu. Cahan bir yandan Kent Park projesini hayata geçirmek için mücadele veriyor, bir yandan da kentin trafik sorununa çare arıyordu. Çevre yolunun bir türlü hayata geçmeyeceğini görerek, alt geçit yapmak için kolları sıvadı, tabi gerek sosyal medya üzerin den gerekse haber sitelerin den hizmete muhalif edenler de boş durmuyordu. Altyapı çalışmaları yenilenen bölgelere de bir yandan asfalt çalışması yapılıyor. Gece gündüz demeden belediye tüm birimleriyle çalışmaya katılırken. Gene muhalifler boş durmuyor, basın yoluyla kazılan malzemesi alınan yolları haber yapıyor asfaltlanamayan yol sorununu gündeme getiriyor. Bunu bile malzeme yapıyorlardı ve özellikle sosyal medya üzerinden bir takım karalama yazarak gündem oluşturuyorlardı.
 
Ancak havaların iyi olmasıyla birlikte Fen İşleri’nden sorumlu başkan yardımcısı kolları sıvadı ve zaman kaybetmeden yol asfaltlama çalışmalarına başlayarak bu sorunun da ortadan kalkmasını sağladı. Artık ikinci altgeçit bitmiş üçüncüsüne başlanacakken gene fırsatçılar ortaya çıkarak karşı görüşlerini sosyal medya üzerinden aktarmaya başladılar. Aynı görüşlerini referandum döneminde hayır çıkarsa belediye üzerine yıkmak için, kolları sıvayan sadece parti içi muhalifler değildi tabi, sosyal medyacılar da iş başındaydı.

Asıl işin enteresan tarafına gelecek olursak; milletvekillerinden kimse bahsetmiyor.

Bu ilin bir belediye başkanına ve iş yapan çevresine saldıranlar ve her türlü algı operasyonlarını oluşturanlar, bir projeye dahi imza atamayan vekilleri hiç gündeme bile getirmiyorlardı.Gelişmiş şehirlere bakın… O şehirlerde milletvekillerinin parti içi çekişmeye girilmemişse şehrin belediye başkanları ile birlik beraberlik içerisinde hareket ettiklerini görmek o kadar da zor değil.

Biz Uşak’ta üç vekili değil iki tanesini bile bir araya getiremiyoruz. Yıllardır devam eden birçok sorunu sadece Cahan’ın çözmesini beklemek doğru değil, ama yiğidi öldüreceksek hakkını da inkâr etmememiz gerekiyor. Allah var elinden geldiğinin fazlasını yapmak için çaba sarf ediyor.
Ne yazık ki bazı sivil toplum kuruluşu liderleri de aynen milletvekilleri gibi kendi koltuklarını sağlama alma derdindeler. Herkes elini taşın altına koyuyormuş gibi yapıyor, ama birçoğu hikâyeden mansur. Lafa gelince mangalda kül bırakmayanların, işin perde arkasında kebap sefası yaptıklarını da iyi biliyorum.

Aslında Uşak Halkı da neyin ne olduğunu çok iyi biliyor.
…Ve işte bu yüzden algı operasyonları da amacına ulaşmıyor.


Yani anlayacağınız; ne yaparlarsa yapsınlar, amacı sadece hizmet etmek olan Cahan’ı halk nezdinde itibarsızlaştıramayacaklar.

Şahsen ben AKP’li değilim, ama mesele hizmetse bende Cahan’ın yanındayım.

Koltuk sevdalıların yanında yer alacağıma, bir memleket sevdalısı olarak hizmet adamının yanında yer almayı tercih ederim.

Siz ancak pusuya yatın, fırsat kollayın.

Başka işe yaramayın.!

Kalın sağlıkla…!

Yorumlar(1)
  Banu Candan:
[28.05.2017 - 13:42]  
büyük şehirlere bakarsanız. bu tip alt geçit, üst geçit, yol gibi hizmetleri ulaştırma bakanlığı yapar. belediye parmağını bile kıpırdatmaz. hizmetleri o ilin vekilleri, bakanları alır gelir. ama maalesef bizim vekiller yerine belediye başkanı bizzat gidip uğraşıyor ankara da.
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber