Vali Demir, tarihi camilerdeki restorasyon çalışmalarını yerinde inceledi

27 Eylül 2017
3077 Haber Okunma   1 Haber Yorum

Vali Salim Demir, Vakıflar Kütahya Bölge Müdürü Ahmet Aydın ile birlikte, restorasyon çalışmaları devam eden tarihi camilerde incelemelerde bulundu.

Vali Salim Demir, Vakıflar Kütahya Bölge Müdürü Ahmet Aydın ile birlikte, restorasyon çalışmaları devam eden tarihi camilerde incelemelerde bulundu.  
 
İlk olarak İslice Mahallesi Vidinli sokakta bulunan tarihi çeşmede incelemelerde bulunan Vali Demir restorasyon projesi ile ilgili bilgi aldı.
 
İncelemenin ardından Kurşunlu Camine geçen Vali Demir ve beraberindekiler incelemelerinin ardından sırasıyla, Ulu Cami, Aliağa Cami, Boduroğlu ve Karaali camilerine geçerek restorasyon çalışmalarını yerinde inceleyip yetkililerden bilgi aldı. 
 
Restorasyon çalışmalarıyla ilgili basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Vali Demir, "Bugün yetkililerle birlikte ilimizin tarihi yapılarında incelemelerde bulunduktan sonra Valilikte bir değerlendirmede bulunacağız. Bu inceleme gezilerindeki amacımız birkaç basamakla ifade edebiliriz. Bu incelemeler sayesinde tarihi yapılarımızın tanıtımını yapmak; Uşak'ın tarihi yapılar açısından ne kadar zengin olduğunu göstermek istiyoruz. Aynı zamanda ilgili tüm kuruluşların koordinasyonunu sağlayarak restorasyon çalışmalarının en hızlı şekilde yapılmasını temin edeceğiz. Genel olarak  eski Uşak bölümündeki zenginliklere vurgu yapmak için buradayız. Yoğun bir tarihi yapımız var, bu da Uşak’ın tarihi zenginliğini göstergesidir. Birçok ilimize göre çok daha fazla tarihi yapıya sahip olan Uşak’ın bu değerlerini tanıtmak için sık sık tanıtmak için çalışmalara devam edeceğiz. Bundan sonraki süreçte, restorasyon çalışmalarımızı hızlandırmak için yol haritamızı en seri şekilde çıkaracağız" dedi. 

Yorumlar(1)
  Muzaffer:
[29.09.2017 - 18:57]  
Bu şekilde kötü görünen cami ve diğer tarihi eserlerimize sahip çıkmalıyız. Vali çok iyi bir işe imza atmış. Ateşli taraftar grupları hakkında bir çok bilgileri http://www.ateslitaraftar.com/ web sitesinden edinebilirsiniz.
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber