MHP İL BŞK NI İSTİKLAL MARŞININ KABULÜNÜN 97. YIL DÖNÜMÜN DE MESAJ YAYINLADI.

12 Mart 2018
1227 Haber Okunma   0 Haber Yorum

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Uşak İl Başkanı Muhterem Kuruçay , İstiklal Marşının Kabulünün 97. Yıl dönümü münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

 

 
MHP Uşak İl Başkanı Muhterem  Kuruçay, yayımladığı mesajında, "Milli duygularımızın edebi yorumu olan İstiklal Marşımız, 12 Mart 1921 günü Türkiye Büyük Millet Meclisinde kabul edilmiştir.
Her kelimesinde inanç ve iman, her kıtasında cesaret olan İstiklal Marşımız karanlığa doğacak şafağı müjdelemiştir.
İstiklal Marşımız milli mücadele azmimizin kutlu bir eseridir. İstiklal Marşımızın mısralarında milliyetçi duygular buluşmuş ve birbirine kenetlenmiştir.
"Korkma" nidası manevi dirilişin sembolü olarak umutları tazelemiş, ülkülerimizi perçinlemiştir.
Kurtuluş mücadelemizin tüm hızıyla, tüm zorluğuyla sürdüğü bir ortamda merhum şairimiz Mehmet Akif Ersoy, Türk milletinin duygularına tercüman olmuştur. Her okuduğumuzda şairimizin yazarken hissettiği gibi tüm hücrelerimizde o maneviyatı hissetmekteyiz. Mehmet Akif Ersoy, İstiklal Marşı'nı milletimize hediye etmiş ve "Allah bir daha bu millete İstiklal Marşı yazdırmasın" diyerek en içten dua ve beklentisini dile getirmiştir.

Türk milleti her vakitte canı pahasına vatanına sahip çıkmıştır. Türk milleti geleceğine sahip çıkacak ve yeni bir marş yazılmasına asla fırsat vermeyecektir. Bu düşüncelerle İstiklal Marşımızın kabul edilişinin 97. yıldönümünü hayırlara vesile olması dileklerimle kutluyorum. Vatan ve millet yolunda mücadele etmiş, şehit düşmüş tüm kahramanlarımıza Cenab-ı Allah'tan rahmet diliyorum.

Milli şairimiz merhum Mehmet Akif Ersoy'u da saygı, rahmet ve dua ile anıyorum. Allah, ondan razı olsun. Ne Mutlu Türk'üm Diyene" ifadelerini kullandı.

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber