SPOR YAZARI TÜZEMEN: GÜÇLÜ BAŞKAN, GÜÇLÜ TAKIM

13 Eylül 2018
348 Haber Okunma   0 Haber Yorum

Kentsel Dönüşüm alanıyla, Kent Park projesiyle, yeşil alanlarıyla, yeni merkezleriyle, alt ve üst yapıdaki rekor çalışmalarıyla çağ atlayan Uşak, ‘Sabah İl Buluşmaları’ kapsamında köşe yazarlarını ağırladı. Türkiye’nin önde gelen köşe yazarlarına bizzat yeni Uşak’ın mimarı Belediye Başkanı Nurullah Cahan eşlik etti.

 

Sabah Gazetesi’nin geleneksel hale getirdiği ‘Sabah İl Buluşmaları’nın 11’incisi Başkan Cahan’ın daveti üzerine Uşak’ta gerçekleşti. 11-12 Eylül tarihlerinde Uşak’ın misafiri olan Türkiye’nin kalemleri, kentin saklı bir hazine olduğu değerlendirmesinde bulundu. İki günlük yoğun programda belediye hizmetlerini yerinde inceleyen misafirler, Uşak’ın tarihi yerlerini gezdi, kültürüne dair bilgiler aldı.

Sabah Gazetesi köşe yazarlarına kentteki gelişimin arkasındaki stratejik planlamalardan bahseden Başkan Cahan, yapılan ve yapılması planlanan projeleri anlattı, Uşak’ın kültürünü tanıttı ve çalışmaları yerinde gezdirdi. Belediye Başkanı Nurullah Cahan, belediyenin tüm birimleriyle yeni Uşak’ı inşa ettiklerini paylaşarak tarihi, kültürel ve ekonomik anlamda her geçen gün gelişim sağlandığını vurguladı. TÜRKİYE’NİN KALEMLERİ UŞAK’IN TANITIMINA GÖNÜLLÜ OLDU Uşak Belediyesi olarak yaşam kalitesinin en iyi seviyelere çıkartılmasını hedeflediklerini söyleyen Başkan Cahan, “Kente dair ne kadar değer varsa hepsini Uşak’a yakışır bir şekilde tanıttık. Değerli yazarlarımızı proje alanlarımıza götürdük ve çalışmalarımızı yerinde gösterdik. Mahalle konağımızda misafir ettiğimiz sabah ailesiyle tüm Türkiye tarafından bilinmesi gerektiğini düşündüğümüz kültürel yönlerimizi paylaştık. Tecrübeli kalemlerimiz de açık bir şekilde Uşak’ı beğendiklerini dile getirdi. Fahri hemşehrimiz olarak ilan ettiğimiz yazarlarımıza, Uşak ile ilgili izlenimlerini hem ulusal hem de dünya basınıyla paylaşacakları için şimdiden şahsım ve hemşehrilerim adına teşekkür ediyorum.” dedi. YAVUZ DONAT: “UŞAK’ EMİN ELLERDE” “Bu benim Uşak’a belki 5. belki 6. gelişim. Defalarca geldim. Uşak’ı hiç bu kadar değişmiş, gelişmiş ve sınıf atlamış olarak görmemiştim.” diyen deneyimli köşe yazarı Yavuz Donat, kent merkezinden taşınan tabakhanenin önemine vurgu yaparak çok güzel bir çalışma olduğunu ifade etti. Önceden kentten geçerken kötü kokuların insanı rahatsız ettiğine değinen Donat, “Hele boşaltılan o alanda kentsel dönüşümün gerçekleşmesi çok büyük bir başarı. Gördüğüm şu, Uşak’ta yönetim emin ellerde. Çalışkan bir belediye başkanınız var, Allah ondan razı olsun. Ben Ankara’da buradaki uzunlukta bir bisiklet yolu olduğunu görmedim. Her şey mükemmel. Uşak’ın tanıtımına biraz katkımız olsa ne mutlu.” diye konuştu. Uşak’ın Türkiye’de yaşanılabilecek bir şehir olduğunun altını çizen Donat, “Uşak yolunu bulmuş gidiyor. Bundan sonra Uşak’ı durdurabilmek mümkün değil.” dedi. İNSAN ODAKLI BELEDİYECİLİK Ekonomiden kültüre kadar her alanda, Uşak Belediyesi’nin hizmetlerinin insana dokunan bir yapıda olduğunu ve özellikle Kent Park Projesi’ne hayran kaldığını kaydeden Sabah Gazetesi Köşe Yazarı Şelale Kadak’ın yanı sıra bu izlenimleri destekler nitelikte konuşan köşe yazarlarından İbrahim Altay da, Uşak’ın kendisinde yaşanılabilir bir şehir intibası uyandırdığını kaydederek şöyle konuştu: “Bu güzel kenti ziyaret edenlerden aldığım bilgiler Uşak’ın son yıllarda çok ciddi bir gelişim kaydettiği yönündeydi. Gördüklerimizden sonra da bu gelişimin devam edeceğine inanıyorum.” SPOR YAZARI TÜZEMEN: “GÜÇLÜ BAŞKAN, GÜÇLÜ TAKIM”

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)

AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber