UŞAK TKDK DA YENİ DÖNEM

16 Haziran 2014
3088 Haber Okunma   0 Haber Yorum

Cihan KARAHAN, Uşak İl Koordinatörü olarak atandı.

 

UŞAK TKDK DA YENİ DÖNEM
 
Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu’nun (TKDK) kuruluşundan bu yana başta, TKDK Merkez olmak üzere, kurumun farklı birim ve kademelerinde ve önemli projelerde görev alan Sayın Cihan KARAHAN, Uşak İl Koordinatörü olarak atandı.
 
TKDK, ülkemiz ve ilimiz için çok önemli bir misyon üstlenmektedir. Tarım sektörünün ve kırsal alanların Avrupa Birliğine sürdürülebilir adaptasyonun sağlanabilmesi, kırsal alanların geliştirilmesi, kırsal alanda yaşayan vatandaşlarımızın kentlere göçünün önlenmesi, istihdamımızın ve milli gelirimizin arttırılması, kaliteli ve AB standartlarında gıda üretimi ile halkımızın sağlıklı beslenmesi ve sağlıklı nesillerin yetiştirilmesi gibi birçok stratejik konu TKDK’nın öncelikli hedefleri arasında yer almaktadır.  Faaliyetine başladığı 2012 yılından bu yana, Uşak İl Koordinatörlüğü, İlimize kazandırdığı hibe desteklerini her çağrı döneminde artırarak devam ettirmektedir. 12. çağrı ilanına kadar farklı yatırım alanlarında toplam 205 proje başvurusunu kabul ederek,  yaklaşık 25 milyon TL’lik yatırımı, Uşak tarımına ve ekonomisine kazandıran Uşak İl Koordinatörlüğü 12. çağrı döneminde çıtayı daha da yükselterek toplam yatırım tutarı yaklaşık 60 milyon TL‘yi bulan 35 yeni proje başvurusu daha kabul etmiştir. 
 
Uşak İl Koordinatörü Sayın Cihan KARAHAN,  Kırsal Kalkınma anlamında Avrupa Birliği tarafından Türkiye’ye ayrılan 874 milyon Euro lük oldukça büyük bir fon bulunduğunu,  AB fonuna ek olarak 291 milyon Euro lük da Türkiye katkısı bulunduğunu ve Uşak İl Koordinatörlüğü olarak, toplamda 1 milyar 165 milyon Euro’yu bulan pastadan Uşak’ımıza en fazla payı almak için tüm gücüyle çalışacaklarını ifade etmiştir.  

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)


 
 
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber