VALİ FUNDA KOCABIYIK: "KÖYLÜLERİMİZİN GÖSTERDİĞİ SICAKLIK BİZE GÜÇ VERİYOR"

09 Şubat 2019
356 Haber Okunma   0 Haber Yorum

Vali Funda Kocabıyık, köy ziyaretleri kapsamında Merkez Derbent, Zahman ve Emirfakı köylerinde vatandaşlarla bir araya geldi.Vali Funda Kocabıyık, köy ziyaretleri kapsamında Merkez Derbent, Zahman ve Emirfakı köylerinde vatandaşlarla bir araya geldi.
 
Vali Funda Kocabıyık, ilk olarak Derbent köyünü ziyaret etti. Köye gelişinde Köy Muhtarı Metin Sağdıç tarafından karşılandı. İlk olarak Derbent İlkokulu ve Ortaokulunu ziyaret eden Vali Funda Kocabıyık, okulda öğrencilerle ve öğretmenlerle sohbet etti. Okumanın insan hayatındaki önemini vurgulayan Vali Funda Kocabıyık, öğrencilere mutlaka okuma alışkanlığı edinmeleri tavsiyesinde bulundu. Öğrencilerle sohbetinin ardından okul yöneticileri ve öğretmenlerle bir araya gelen Vali Funda Kocabıyık, okuldaki eğitim ve öğretimle ilgili bilgi aldı. Okul ziyaretinin ardından köy kahvesinde vatandaşlarla buluşan Vali Funda Kocabıyık, burada sohbet ederek vatandaşların sorun ve isteklerini dinledi.

Vali Funda Kocabıyık, Derbent köyünde son olarak vatani görevini yaptığı sırada geçirdiği trafik kazası sonrası hayatını kaybederek görev şehidi olan J.Er Fatih Bulut’un ailesini ziyaret etti. Şehidin annesi ile bir süre sohbet eden Vali Funda Kocabıyık, devlet ve millet olarak her zaman şehitlere ve gazilere şükran ve minnet duyduklarını ifade etti. 
 
Derbent Köyü ziyaretinin ardından Zahman köyünü geçen Vali Funda Kocabıyık, köye gelişinde Muhtar Nurullah Dönmez ve köy halkı tarafından karşılandı. Köyde yaşayan vatandaşlarla bir araya gelip talep ve sorunlarını dinleyen Vali Funda Kocabıyık, ziyareti sırasında çocuklarla ilgilenip onlara hediye verdi.
 
Son olarak Emirfakı köyünü ziyaret eden Vali Funda Kocabıyık, köy konağında Muhtar Adem Mıdık ve vatandaşlarca karşılandı.
 
Ziyaretleri  sırasında köylerde yaşayan vatandaşların gösterdiği konukseverlik ve ilgiden çok memnun olduğunu ifade eden Vali Funda Kocabıyık, kendilerine gösterilen bu ilginin çalışmalarına güç katacağını kaydetti. Köy ziyaretleri ile ilgili bir değerlendirmede bulunan Vali Funda Kocabıyık, “Vatandaşlarımızın ayağına giderek onların isteklerini birinci ağızdan dinlemek, yapılan yatırım ve hizmetleri yerinde görmek ve eğer sorun varsa sorunlara daha hızlı çözüm yolları bulabilmek amacıyla her hafta üç köyümüzü ziyaret etmeye gayret gösteriyoruz. Bu kapsamda bugün de Derbent, Zahman ve Emirfakı köylerimizi ilgili İl Müdürlerimizle birlikte ziyaret ettik. Köylerimizde vatandaşlarla bir araya gelip sohbet ettiğimiz gibi köylerimizde şehit yakını veya gazilerimiz varsa mutlaka onları da evlerinde ziyaret edip, devlet olarak her zaman yanlarında olduğumuzu belirtiyoruz” dedi.
 
Vali Funda Kocabıyık, “Bugünkü köy ziyaretlerimizde vatandaşlarımızla sohbetimiz sırasında onların istek ve sorunlarını dinledik. Bu sohbetler sırasında bir kez daha gördük ki köylerimizin geçmiş yıllarda çözülemez denilen sorunları çözülmüş durumdadır. Uşak’taki görevime başladığım günden bu yana yaptığımız köy ziyaretlerimizde vatandaşlarımız bizlerden doğalgaz, sosyal aktivite mekânları, var olan internetin hızlandırılması, futbol sahası, kapalı pazar yeri gibi taleplerde bulundular.   Taleplerin bu yönde olması, Devletimizin gerek merkezi yönetim olarak gerekse İl Özel İdaremiz kanalıyla, birçok sorunu kökünden çözdüğünü göstermektedir." diye sürdürdü.
 
Köy ziyaretleri sırasında Vali Funda Kocabıyık’a, Vali Yardımcısı Ömer Kalaylı, İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Nacar, İl Jandarma Komutanı J.Albay Yalçın Baysal, İl Emniyet Müdürü İbrahim Ergüder ve ilgili kurum müdürleri eşlik etti.

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber