VALİ SALİM DEMİR İSTİKLAL MARŞININ 97. YIL DÖNÜMÜNDE MESAJ YAYINLADI...

12 Mart 2018
487 Haber Okunma   0 Haber Yorum

Yeryüzünde, tarih sahnesine çıktığından bu yana vatanını, bayrak ve bağımsızlığını korumayı kendine şiar edinmiş necip milletimiz; Kurtuluş mücadelesi sürecinde bir kez daha mukaddesatı için neler yapabileceğini göstermiştir.

 

Azim, inanç ve büyük fedakârlıklarla yürütülen istiklal mücadelemiz, Vatan şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un yüreğinden ve kaleminden çıkan muhteşem mısralarla ebedileşmiştir. Bu marş, milli birlik ve beraberlik duygularımızı en güzel biçimiyle vurgulaması yönüyle, aziz milletimizin kendini bulduğu ortak bir metin hüviyetini de taşımaktadır. 
 
12 Mart 1921 tarihinde TBMM tarafından Milli Marşımız olarak kabul edilen ve her mısrasındaki manayı tüm canlılığıyla korumaya devam eden İstiklal Marşımız, özünde Türk Milletini ilelebet ayakta tutacak unsurları ihtiva etmektedir. 
 
Milli Marşımız olarak kabulü sırasında tekrar tekrar okunan; İstiklal Marşının yazılmasına yol açan, mücadeledeki inanç ve kararlığı her daim yüreğinde hisseden bu aziz milletin evlatları bu yoldaki kararlılıklarını yakın dönemde 15 Temmuz’da, bugün ise güney sınırlarımızda vatanımıza ve bağımsızlığımıza yönelen hain tehdidi bertaraf ederken bir kez daha göstermişlerdir. 
 
Aziz milletimiz kendisine armağan edilen bu eşsiz marşın her bir dizesini, her bir kıtasını kalbinin derinliklerinde hissetmeyi sürdürmekte; mısralarında yer alan ortak idealleri, ortak duygu birliğini muhafaza etmektedir.
 
İstiklal Marşımızın Kabulünün 97. Yıl Dönümünde, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve İstiklal Marşı Şairimiz Mehmet Akif Ersoy olmak üzere, bu büyük eseri aziz milletimize armağan eden Türkiye Büyük Millet Meclisimizin bütün üyelerini, tüm şehit ve gazilerimizi, saygıyla, rahmetle ve şükranla yad ediyorum.
 
 
 

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber