AVCI'NIN EN BÜYÜK BİRİKİMİ NE?

AVCI'NIN EN BÜYÜK BİRİKİMİ NE?
23 Şubat 2015 Pazartesi 22:34

Milliyetçi Hareket Partisi Uşak Milletvekili Aday Adayı Uğur Avcı Öz Ege Tv Genel Yayın müdürü Durdu Doğan’ın hazırlayıp sunduğu Güncel programına konuk oldu.

EN BÜYÜK BİRİKİMİM “SİYASETE YILLARIMI VERMİŞ OLMAM”

Programa özgeçmişi hakkında bilgi vererek başlayan Uğur Avcı, meslek hayatındaki faaliyetlerinde söz etti. Avcı;  1999 yılından itibaren milletvekilleri ile fikir alışverişi içerisinde oldum, ülkeme hizmet etmek için en doğru yolu milletvekili olmak olarak görüyorum, dedi.

“UŞAK'IN GELECEĞİ PLANLANMALIDIR”

Uşak’ın sıkıntılarını değerlendiren Uğur Avcı, Uşak’ın hak ettiği değeri bulamadığını belirtti. Avcı;   Yıllarca Uşak içerisinde faal siyaset yaptığım için Uşak’ın sıkıntılarını yakından tanıyorum, Uşak’ın en büyük sıkıntısı kendini tanıtamaması, dedi. Uşak’ın tanıtımı konusunda proje sıkıntıları çekildiğini belirten Avcı, Uşak’a hizmet etmeye talip olan herkes Uşak’ın tanıtımıyla sorumludur ifadelerini kullandı.  Çevre illerde tanıtımın daha ileri olduğunu belirten Avcı, bu gibi tanıtımların fuarlarla olabileceğini belirtti.  Üç dönemdir Uşak’ta ikişer milletvekili çıkaran Ak Parti’nin faaliyetlerini değerlendiren Uğur Avcı, üç dönemdir her dönem farklı adaylar milletvekili olmuştur, bu bir başarısızlığın göstergesidir ifadelerini kullandı.   Uşak’ın geleceğinin planlanması gerektiğini vurgulayan Avcı, Uşak’ın en büyük sıkıntısının plansızlık olduğunu belirtti.

“KENTİN SİMGESİ OLAN SEKTÖRLER KADERİNE TERK EDİLEMEZ.”

Uşak’ta dokumacılık sektörünün büyük sıkıntılar çektiğini belirten Uğur Avcı, su arıtmalarının ve diğer sektörlerin kaderine terk edildiğini, fabrikaların özelleştirildiğini belirtti. Arıtma tesislerinin eksikliğinin bir an önce giderilmesi gerektiğini, bu iktidarın çevre kirliliği konusunda Uşak’ta ciddi çalışmalar yapması gerektiğini vurguladı. MHP’nin iktidar olması durumunda Uşak’ta arıtma tesislerinin kurulacağını, kurulan tesislerde istihdam sağlanacağını ve bunların yapılması için gereken çalışmaları yapacağını belirtti. Uşak’ın ilkler şehri olduğunu ifade eden Uğur Avcı, ilk elektriğin Uşak’a geldiğini, ilk şeker fabrikasının Uşak’ta kurulduğunu ve kurulan bu fabrikanın korunma altına alınması gerektiğini, makinelerin revize olması gerektiğini vurguladı.
 
Günümüz köylerinin durumunu değerlendiren Uğur Avcı, köylerin büyük göç verdiğini ve bir an önce bu göçlerin durdurulması gerektiğini belirtti. Ülkemizin dört mevsim yaşadığını belirten Avcı, dünyada bu kadar çeşit ürün yetiştiren başka ülke yoktur, dedi. Tarımı güçlendirmenin gerekliliğinden söz eden Avcı, ülkenin tarım konusunda stratejik bir plan uygulaması gerektiğini ifade etti.  

“UŞAK OLDUĞU YERDE SAYMAKTADIR.”

90 yıllarda büyük bir gelişme gösteren şehrimiz hala o yılların meyvelerini toplamaktadır. Özal döneminde atılan temeller ile gelişmiş olan şehrimiz ’de son 15 yıldır gözle görünür bir yatırım olmaması ise çevre iller ile aramızda uçurum açmış ve şehrimizi çok gerilerde bırakmıştır. Afyon, Denizli, Kütahya gibi çevre illerimize baktığımızda yaşamış olduğumuz bu çöküş net bir şekilde görülmektedir. Gerek sosyal gerekse ekonomik açıdan Uşak’ta yaşayan vatandaşların kısıtlı olduğunu belirten Uğur Avcı, bundan dokuz yıl önce belediye meclisine dilekçe verdim, her mahallede spor salonun yapılması gerekir diye, dedi. Milliyetçi Hareket Partisi İktidara geldiğinde Uşak’ta bundan payını alacak ve Uşak halkının sosyal yaşam alanları artacak, spor alanları çoğalacak, gençliğe yönelik projeler ve çalışmalar artacak, dedi. Uşak’ın tanıtımında öne çıkan tüm değerlerine hak ettiği yere gelecek, insanlar artık Uşak’tan transit geçmeyecek, dedi. Uşak’ın turist çekemediğini belirten Avcı, Karun Hazinelerinin dünya da eşi benzeri olmadığını ancak bunu tanıtmada Uşak’ın eksik kaldığını belirtti.    

“ÜLKEMİZDE TARIM SEKTÖRÜ ÖLMÜŞTÜR”

Türkiye ekonomisini değerlendiren Uğur Avcı, nohut üretiminde Uşak’ın Türkiye’de birinci il olduğunu belirtti.  Üretilen mahsulün ülkemizde kalmadığını belirten Avcı, Uşak’ın önceliklerinin öz kaynakları olduğunu ve bu kaynakların doğru kullanımı için çalışmalar yapılacağını belirtti. Uşak’ı ayağa kaldıracaklarını ifade eden Avcı,  Uşak halkını refaha kavuşturacağız, dedi.  

“BU ÜLKENİN TEMELİNİ BİZ ATTIK”

Milliyetçi Hareket Partisi’nin siyasi geçmişini değerlendiren Uğur Avcı, MHP’ye tek başına iktidarın nasip olmadığını bu yüzden üretilen projelerin çoğunun hayata geçirilemediğini belirtti. MHP’nin büyük sıkıntılarla karşı karşıya kaldığını ve tüm sıkıntıların üstesinden geldiğini belirtti. 12 yıldır iktidar olan Ak Parti’nin iktidar döneminde dış borçların ikiye katlandığını, terörün AKP döneminde hortladığını belirtti. BOP gereği Türkiye’nin bölgesel güç olmasının istenmediğini belirten Avcı, MHP döneminde terörün sıfıra indiğini ve Ak Parti’ye Doğu ve Güneydoğu’nun sıfır sıkıntı ile teslim edildiğini belirtti. AKP iktidarı döneminde terörün hat safhaya ulaştığını, Ortadoğu’nun kaynayan bir kazan olduğunu ve dengelerin her an değiştiğini belirtti. 

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.