"ALIŞILMIŞIN DIŞINDA BİR A.ADAY GÖKHAN ÖZOĞUL"

14 Ocak 2015 Çarşamba 13:47


MHP Milletvekili Aday Adayı Gökhan Özoğul, Uşak’ın ve Türkiye’nin gündemini tutan Öz Ege TV’nin konuğu oldu. Yapımcılığını ve sunuculuğu Öz Ege TV Genel Müdürü Durdu Doğan’ın yaptığı ‘Gündem’ programında projeler ve Uşak konuşuldu.

Öncelikle kendisinden bahseden Özoğul, “Gökhan Özoğul bir işadamı olmasının yanı sıra bir milliyetçi, Uşak sevdalısıdır” dedi. Aday adaylığını açıklamadan önce neler yapılabileceği konusunda araştırma yaptıklarını ve araştırma şirketlerinden analiz alarak Uşak’ın başlıca sorunlarını öğrendiklerini belirten Özoğul, Uşak’ın en başlı sorununun inanç olduğunu ve artık inanmadığını ifade etti. “Bu doğrultu da ‘Yeter ki İnan’ sloganı ile yola çıktık” diyen Özoğul, tek başına kendisinin hiçbir şey yapamayacağını ve halkla bir bütün olmak gerektiğini, halkın kendilerine inanmasını ve yanında olmasını istedi.

“3 DÖNEMDE 6 MİLLETVEKİLİ GÖNDERDİK AMA UŞAK’A NE KAZANDIRDIK”

“2002’den bu yana iktidarda olan AK Parti’den ikişer milletvekili toplamda altı tane milletvekilini meclise gönderdik. 12 yılda Uşak adına yapılanlar neler peki? Uşak hak ettiği yerde mi? Uşak halkına hak ettiği önem verilmiyor” ifadesini kullanan Özoğul, yapılması gerekenin teşhis değil tedavi olması gerektiğini belirtti. Herkesin fikir proje geliştirebileceğini fakat hayata geçirilmeyen bir projenin güven eksikliği yaratacağına değindi. Bir şehri kalkındıran üç faktör olduğu ve bunların turizm, sanayi ve tarım olduğu hususuna da değinilen programda ilk etapta turizm işletmelerinin Belediye’nin tek elinden kurtarılıp yatırımcılara açık hale getirilmesi gerektiği dile getirildi.

“YOL BOYUNCA TEK BİR İŞLETMEMİZ YOK”

İzmir’den Ankara yolu boyunca farklı ürünler satan esnafların mevcut olduğunu ifade eden Özoğul, Uşak sınırları içerisinde bir tek yöresel ürünün satılmadığına dem vurdu. Bir Manisa’da ya da Bir Afyon’da yöresel tatların ve kıyafetlerin özenle tanıtıldığının altını çizen Özoğul, “İzmir’den yola çıkan bir vatandaş Turgutlu’da yol boyunca ürün satan köylülerden alışveriş yapıyor. Salihli’ye geldiğimizde yol boyunca üzüm ve ya odun köfte satılıyor. Kula’ya ulaştığımızda Kula Evleri’nde yöresel eşyalar çok güzel tanıtılıyor. Selendi yol ayrımında bile kavun satan köylümü görüyorum.  Gel gelelim Uşak sınırı başlıyor yol boyunca bir tek işletme ve ya köylümüz bir tek ürün satamıyor. Bu Afyon’a kadar böyle devam ediyor. Afyon’da şekerimizi lokumumuzu alıp gidiyoruz. Neden benim memleketimde yok. Sonra Uşak’ın kalkınmasından, tanıtılmasından bahsediliyor” dedi. Yol boyunca Uşak Konakları yapacağının sözünü veren Gökhan Özoğul, istihdamın sağlanması adına yerel yönetimlerle iş birliği yapılması gerektiğini de vurguladı.

“DIŞ TİCARET SERMAYE ŞİRKETİ KURULMADAN İSTİHDAMDAN SÖZ EDİLEMEZ”

Ege Bölgesi’nde kalkınmanın en az olduğu şehir olarak Uşak’ı gösteren Gökhan Özoğul Denizli mi Uşak mı sorusunun cevabının Denizli olduğunu belirtti. Sebebi olarak ise Denizli’nin Dış Ticaret Sermaye Şirketi kurarak yatırımlara farklı bir boyut kazandırdığını söyledi. Uşak’ta Dış Ticaret Sermaye Şirketi kurulmadan yatırımların önünü açmamın mümkün olamayacağını söyledi. Uşak Şeker Fabrikası’nın özelleştirilmesi konusunda ise kurulacak olan Dış Ticaret Sermaye Şirketi ile satın alınıp Uşak’a mal edilmesi gerektiğini de dile getirdi. Konya Şeker Fabrikası’nın aynı proje plan ile kooperatifleşerek Türkiye ticaretine yön verdiğinin de altını çizen Gökhan Özoğul, Uşak Şeker Fabrikası’nın daha fazla kapasiteye sahip olduğunu ve Türkiye iç ticaretinde yer alması gerektiğini de ifade etti. Projenin hayata geçirildiği takdirde 10 bin kişinin istihdam sağlayacağını da belirtti.

MAAŞINDAN TEK KURUŞ ALMAYACAK

Milletvekili seçilmesi durumunda tek kuruş maaş almayacağının sözünü veren Özoğul, “Ben maaşımı partime bağışlamayacağım, Mehmetçik Vakfı’na da bağışlamayacağım. Uşak’ta 19 mahalle var ve her mahallede mahalle annesi belirleyip o mahalle içinde bebeğine süt, bez ve mama alamayan ve çocuğun temel ihtiyaçlarını dâhil gideremeyen ailelere, alışveriş merkezinden de değil o mahalledeki bakkalımızdan tedarik ederek kendilerine ulaştıracağız. Benim şehrimde aç bebekler varken, ihtiyaç sahibi aileler varken ben o maaşımı çocuklarımın boğazından geçiremem” dedi. Maaş bordrosunu da her ay Uşak basını ile paylaşacağının da sözünü verdi.

ARTIK OYLARINI KİMSE SATMAYACAK

12 yılda ülke ve Uşak adına hiçbir şeyin yapılmadığı belirten Özoğul “Güya benim vatandaşım benim köylüm bir paket makarnaya üç torba kömüre oyunu mu satıyor? Benim köylümün cebinde parası olsa 3 paket değil 10 paket kömür versen dönüp bakmaz” sözleri ile ülkenin geldiği durumu göz önüne serdi.  Bunun önüne geçeceklerinin ve vatandaşın artık hak ettiği değeri bulacağının sözünü verdi. Türkiye İstatistik Kurumu’nun yaptığı bir araştırmaya göre Uşak’ın toplam ekilebilir alanları için 182 adet traktörün yettiğini ve Uşak trafiğine kayıtlı 12 bin traktör bulunduğunu belirten Özoğul vatandaşın traktör borcundan dolayı ürünün beklettiğini ve sırf borçlarını ödemek için en ucuz fiyattan mahsulünü sattığını ifade etti. Vatandaşın gereken traktör ihtiyacını karşılayacaklarını ve köylünün üretimini en iyi şekilde yapabilmesi adına bütün imkânları kullanacaklarını söyledi.

“ŞAHSİ MENFAATİM İÇİN KİMSENİN ELİNİ ÖPMEM”

Milletvekili seçilmek için ve ya şahsi bir meselesi için kimsenin elini öpmeyeceğini belirten Gökhan Özoğul “Uşak’ın menfaatine bir şey yapılacaksa o kişinin ayağını öperim. Hepimizin Uşak’a borcu var, biz bu şehirde doğduk ve büyüdük. Buranın suyundan ekmeğinden yedik. Milletvekilliğine ise bir borç olarak hizmet götürmek için talip olduk. Para, kariyer ve ya dokunulmazlık için milletvekilliğini istemiyoruz. Yıllardır bu şehrin caddelerinde başım dik yürüdüm. Eğer başım öne eğilecekse, yoldan geçerken bir selamı dahi veremeyeceksem Allah’ım bana milletvekilliğini nasip etmesin” dedi.

“HAYALİMDEKİ UŞAK PROJESİ” İLE VATANDAŞ ARTIK SÖZ SAHİBİ OLACAK

Sadece kendi projelerinin değil halkında projelerinin değerlendirileceğini belirten Özoğul ‘Hayalimdeki Uşak’ yarışması düzenleyeceklerini, halkın neler istediğini de değerlendirip bu yönde somut adımlar atacaklarını sözlerine ekledi. Ayrıca Gökhan Özoğul , “Bizim aklımıza gelmeyen bir şeyi vatandaşım düşünmüş olabilir. Eğer biz milletin vekili olacaksak onların fikirlerini ve düşüncelerini savunmalıyız. Artık vatandaşın söz alma zamanı geldi” dedi.


MHP HALKIN SESİ OLMAYA, TÜRKİYE ÜZERİNDE OYNANAN OYUNLARI BOZMAYA GELİYOR

AK Parti hükümetinin artık ülkeyi yönetemeyecek konumda olduğunu söyleyen Gökhan Özoğul “Vatandaşım artık gerçekleri gördü. Hizmet adı verilerek yapılan oyunlara artık karnı tok. Her zaman halkımızın yanında olduğumuzu bilsinler. MHP yılların partisi, halkın, köylünün, çalışanın, kısaca vatandaşın partisidir. MHP sizlere derman olacak. Artık her şey daha güzel olacak. Yeter ki inan” dedi.
Programda Güneydoğu Anadolu’da yıllardır devam eden terör sorununa da değinildi. Vatandaşın asimile edilmeye çalışıldığı ve Türkiye üzerinde oynanan kirli oyunların bozulacağı da ‘Gündem’ de yer aldı. Bu konu hakkında düşüncelerini söyleyen Gökhan Özoğul, “Kandırılarak dağa çıkarılan, halkımızın değerlerini kullanarak yıllarca bu ülkede kan döken terör artık bitecek. Türkiye üzerinde oynanan kirli oyunları bozacağız. MHP olarak sadece Uşak değil Türkiye’nin her karış toprağını gezeceğiz. Yandaş medyanın göstermediği gerçekleri MHP olarak biz göstereceğiz” dedi.
 

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.